18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potężne wybuchy!

Zamach w centrum miasta! Dziesiątki ofiar!

Wojciech Kozicki
21.01.2021  14:59
Zamach w Bagdadzie. Potworna masakra w Iraku
Zamach w Bagdadzie. Potworna masakra w Iraku Fot: Planeta.pl

Bagdad i potworny zamach terrorystyczny w Iraku. Liczba ofiar jak na razie wynosi 28 osób, ale wiele jest ciężko rannych. Potwierdzono, że był to podwójny zamach samobójczy, który przeprowadzili dwaj terroryści. Czy Państwo Islamskie powraca?

Straszny zamach samobójczy w stolicy Iraku. W centrum Bagdadu dwóch mężczyzn wniosło w tłum ładunki wybuchowe i zdetonowali je na zatłoczonym bazarze. To pierwszy tak duży atak terrorystyczny na terenie Iraku od 18 miesięcy. Do internetu trafiły już szokujące nagrania wideo, na których zarejestrowano moment zamachu.

Zamach w Bagdadzie. Masakra w Iraku

Jak na razie potwierdzono, że liczba ofiar śmiertelnych wynosi 28. Niestety, to prawdopodobnie nie koniec, bo według lokalnych mediów, poważnie ranne zostały 73 osoby. Minister zdrowia Iraku ogłosił, że do pomocy zmobilizowane są wszystkie szpitale w okolicy.

CNN podaje, że jeden z zamachowców udawał chorego, by zwabić do siebie jak najwięcej ludzi. Gdy zebrała się wokół niego spora grupa, zdetonował ładunek wybuchowy.

Wciąż nie wiadomo kto jest odpowiedzialny za organizację zamachu, chociaż podejrzewane jest Państwo Islamskie. Media piszę, że dzisiejszy samobójczy zamach w Iraku jest związany z napięciami politycznymi i kryzysem gospodarczym wywołanym spadkiem cen ropy oraz przedterminowymi wyborami, które mają odbyć się w październiku.

Od czasu pokonania tak zwanego Państwa Islamskiego w 2017 roku w Iraku rzadziej dochodzi do ataków samobójczych. Ostatni tak duży został przeprowadzony w styczniu 2018 roku – podaje Gazeta.pl.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze