18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wybuchnie III wojna światowa?

Iran zaatakował USA. Trump zakrwawiony, lecą w niego rakiety

Wojciech Kozicki
05.01.2020  17:27
Zamach na Trumpa w internecie - Iran zniszczył jego wizerunek
Zamach na Trumpa w internecie - Iran zniszczył jego wizerunek Fot: Facebook/The Globe And Mail

III wojna światowa może wybuchnąć w każdej chwili. Prezydent USA Donald Trump zlecił zabicie irańskiego dowódcy Al-Kuds generała Sulejmaniego i na Twitterze grozi brutalnymi atakami rakietowymi. Tymczasem Iran już realizuje swój odwet - czy tak zaczyna się atomowy koniec świata?

Donald Trump kilkanaście godzin temu zapowiedział, że wybrał już 52 cele w Iranie, które zaatakuje jeśli ten kraj będzie chciał się mścić. Tymczasem Iran gróźb blondyna z Białego Domu się nie boi, a irańska grupa hakerska określająca się mianem Iran Cyber Security Group Hackers  przejęła jedną z rządowych stron USA.

Jak podają światowe media, hakerzy w sobotę dokonali włamania na portal FDLP (Federal Depository Library Program) i umieścili na nim wizerunek najwyższego przywódcy Iranu, ajatollaha Aliego Chamenei. Opublikowali również grafikę, na której Donald Trump dostaje brutalny cios w twarz, a w jego kierunku lecą pociski rakietowe. Zapowiedzieli przy okazji krwawą zemstę.

Ciało zabitego generała w niedzielę przewieziono do Iranu, a na ulice wyszły tysiące żałobników skandujących hasła „śmierć Ameryce, śmierć Izraeolowi” oraz „Ameryka to szatan”. Na meczetach pojawiły się flagi nawołujące do dżihadu. Minister ds. informacji i telekomunikacji Iranu Mohammad Javad Azari-Jahromi anzwał amerykańskiego prezydenta "terrorystą w garniturze" i porównał go do Hitlera oraz ISIS. Zapowiedział także, że Trumop wkrótce "nauczy się historii" i zrozumie, że nie da się pokonać Iranu.

Jeśli wybuchnie wojna, Wielka Brytania weźmie w niej udział. Królewska Marynarka Wojenna Wielkiej Brytanii (Royal Navy) wysłała już okręt podwodny o napędzie atomowym i uzbrojony w rakiety manewrujące Tomahawk. Zostaną wystrzelone, gdy wybuchnie konflikt na Bliskim Wschodzie. Czy trzecia wojna w Zatoce Perskiej zamieni się w światową masakrę?

Czytaj także
Przeczytaj więcej