Okrutna prawda

To Iran zestrzelił samolot. Potwierdza się najgorsze

11.01.2020  11:49
To Iran zestrzelił samolot. Potwierdza się najgorsze
To Iran zestrzelił samolot. Potwierdza się najgorsze Fot: Ahmad Halabisaz/Xinhua News/East News

Iran przyznaje, że ukraiński samolot został zestrzelony w wyniku "ludzkiego błędu". Władze podkreślają, że głęboko żałują katastrofy lotniczej, w której zginęło 176 osób. 

Iran przyznał się do winy. Ukraiński samolot pasażerski miał się według oświadczenia władz, znaleźć w pobliżu "ważnego obiektu wojskowego" Strażników Rewolucji Islamskiej, przez co omyłkowo został wzięty za "wrogi".

Iran przyznaje się do zestrzelenia samolotu

Komunikat, który wystosowano do mediów, podkreśla, że Iran znajdował się w najwyższym poziomie gotowości przez konflikt ze Stanami Zjednoczonymi, o którym z przerażeniem mówi ostatnio cały świat. To właśnie z tego powodu doszło do katastrofy samolotu pasażerskiego.

W tych warunkach z powodu błędu ludzkiego, w nieintencjonalny sposób, samolot został trafiony

- głosi komunikat.

Podkreślono, że odpowiedzialni za tragedię zostaną pociągnięci do odpowiedzialności i w przyszłości system zostanie zmodyfikowany, by uniknąć podobnych "pomyłek". Ubolewanie wyraził również prezydent Iranu.

Islamska Republika Iranu głęboko żałuje tej strasznej, niewybaczalnej pomyłki. Moje myśli i modlitwy kieruję do wszystkich pogrążonych w żałobie rodzin. Składam moje najszczersze kondolencje

- napisał prezydent.

Śledztwo w sprawie katastrofy będzie jeszcze trwało długi czas. Świat nie może się otrząsnąć po śmierci 176 niewinny osób. 

Przeczytaj więcej
Komentarze