18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wojna już tu jest

To Iran zestrzelił ukraiński samolot. Koszmarna pomyłka

09.01.2020  18:46
To Iran zestrzelił ukraiński samolot. Koszmarna pomyłka
To Iran zestrzelił ukraiński samolot. Koszmarna pomyłka Fot: Ahmad Halabisaz/Xinhua News/East News

Iran jest odpowiedzialny za zestrzelenie ukraińskiego, pasażerskiego boeinga. Jak twierdzi Pentagon, doszło do koszmarnej w skutkach pomyłki. 

Amerykański "Newsweek" donosi, że to Iran jest odpowiedzialny za zestrzelenie pasażerskiego, ukraińskiego boeinga. Samolotem podróżowało 176 osób - wszystkie zginęły na miejscu.

Donosiliśmy już o tym, że katastrofa lotnicza w Iranie mogła być skutkiem tragicznej pomyłki, teraz wszystko wskazuje na to, że się nie pomyliśmy. Irańczycy najwyraźniej wzięli samolot pasażerski za amerykański myśliwiec.

To Iran zestrzelił pasażerski samolot

Sytuacja w Iranie zaogniła się znacznie po zamordowaniu tamtejszego przywódcy Kasema Sulejmaniego przez Amerykanów. Od tego momentu mówi się nieoficjalnie o nadciągającej III wojnie światowej. Iran zresztą regularnie zapowiada krwawą zemstę i wyznaczył nawet nagrodę za głowę prezydenta USA - Donalda Trumpa.

To irańska obrona przeciwlotnicza przez pomyłkę zestrzeliła w środę ukraińskiego boienga

- twierdzą źródła w Pentagonie, na które powołuje się amerykański tygodnik "Newsweek".

Według tych źródeł, do lecącego z Teheranu do Kijowa ukraińskiego samolotu pasażerskiego - odpalono rakietę przeciwlotniczą Tor M-1. Pocisk uderzył w jeden z silników maszyny. 

To był przypadek. Irańska obrona przeciwlotnicza była postawiona na nogi, bo tej nocy przeprowadzano atak na amerykańskie bazy w Iraku w odwecie za zabójstwo gen. Sulejmaniego przez USA

- podają te same źródła. 

Świadkowie zdarzenia twierdzili, że spadając, samolot płonął. Dodatkowo władze Iranu odmówiły wydania czarnych skrzynek maszyny, co jest wymowne.

Sytuacja coraz bardziej się zaognia.