18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wojna już tu jest

To Iran zestrzelił ukraiński samolot. Koszmarna pomyłka

09.01.2020  18:46
To Iran zestrzelił ukraiński samolot. Koszmarna pomyłka
To Iran zestrzelił ukraiński samolot. Koszmarna pomyłka Fot: Ahmad Halabisaz/Xinhua News/East News

Iran jest odpowiedzialny za zestrzelenie ukraińskiego, pasażerskiego boeinga. Jak twierdzi Pentagon, doszło do koszmarnej w skutkach pomyłki. 

Amerykański "Newsweek" donosi, że to Iran jest odpowiedzialny za zestrzelenie pasażerskiego, ukraińskiego boeinga. Samolotem podróżowało 176 osób - wszystkie zginęły na miejscu.

Donosiliśmy już o tym, że katastrofa lotnicza w Iranie mogła być skutkiem tragicznej pomyłki, teraz wszystko wskazuje na to, że się nie pomyliśmy. Irańczycy najwyraźniej wzięli samolot pasażerski za amerykański myśliwiec.

To Iran zestrzelił pasażerski samolot

Sytuacja w Iranie zaogniła się znacznie po zamordowaniu tamtejszego przywódcy Kasema Sulejmaniego przez Amerykanów. Od tego momentu mówi się nieoficjalnie o nadciągającej III wojnie światowej. Iran zresztą regularnie zapowiada krwawą zemstę i wyznaczył nawet nagrodę za głowę prezydenta USA - Donalda Trumpa.

To irańska obrona przeciwlotnicza przez pomyłkę zestrzeliła w środę ukraińskiego boienga

- twierdzą źródła w Pentagonie, na które powołuje się amerykański tygodnik "Newsweek".

Według tych źródeł, do lecącego z Teheranu do Kijowa ukraińskiego samolotu pasażerskiego - odpalono rakietę przeciwlotniczą Tor M-1. Pocisk uderzył w jeden z silników maszyny. 

To był przypadek. Irańska obrona przeciwlotnicza była postawiona na nogi, bo tej nocy przeprowadzano atak na amerykańskie bazy w Iraku w odwecie za zabójstwo gen. Sulejmaniego przez USA

- podają te same źródła. 

Świadkowie zdarzenia twierdzili, że spadając, samolot płonął. Dodatkowo władze Iranu odmówiły wydania czarnych skrzynek maszyny, co jest wymowne.

Sytuacja coraz bardziej się zaognia. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej