18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

czeka go surowa zemsta

Trump wypowiedział wojnę?! Kazał zamordować Irańskiego przywódcę!

03.01.2020  07:43
Trump wypowiedział wojnę?! Kazał zamordować Irańskiego przywódcę!
Trump wypowiedział wojnę?! Kazał zamordować Irańskiego przywódcę! Fot: AP/Associated Press/East News

W czwartek późnym wieczorem doszło do zamachu na ważnego, irańskiego przywódcę. Sprawcami są Amerykanie, na rozkaz Donalda Trumpa. Iran już zapowiedział "surową zemstę".

Potworne doniesienia z Iranu. W czwartek późnym wieczorem, na lotnisku w Bagdadzie w Iraku doszło do bombardowania. Bomby zrzuciły siły powietrzne USA, na rozkaz Donalda Trumpa.

Pentagon potwierdza, że to właśnie na polecenie prezydenta zamordowany został ważny irański generał Kasem Sulejmani, a wraz z nim dowódca elitarnej jednostki Al Kuds i dowódca irackiej milicji Abu Mahdi al-Muhandis. W sumie zginęło 8 osób, 9 kolejnych jest rannych.

Bombardowanie i zapowiedź odwetu

Bomby spadły na konwój samochodów milicji, tuż po przywitaniu Sulejmaniego na lotnisku. Gdy tylko generał wsiadł do auta, nastąpił atak.

W reakcji, na wieść o zamordowaniu irańskiego generała, Donald Trump zamieścił na Twitterze zdjęcie amerykańskiej flagi.

Zapowiedź wojny

Wszystko wskazuje na to, że zabicie irańskiego generała, może wywołać kolejną wojnę. Duchowo-polityczny przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei zapowiedział, że USA czeka surowa zemsta.

Jeśli Bóg zechce, jego dzieło i jego droga nie zakończą się w tym miejscu, a nieubłagana zemsta czeka zbrodniarzy, którzy unurzali dłonie w jego (Sulejmaniego - red.) krwi i krwi innych męczenników

- powiedział Chamenei.

Wszyscy wrogowie powinni wiedzieć, że dżihad oporu (przeciw USA) będzie teraz prowadzony ze zdwojoną determinacją, a bojowników świętej wojny czeka ostateczne zwycięstwo

- dodał. 

Kasem Sulejmani był dowódcą elitarnych oddziałów Al-Kuds - sił ekspedycyjnych irańskich Strażników Rewolucji. Był też założycielem i byłym przywódcą irańskiej milicji Kataib Hezbollah.

Przeczytaj więcej
Komentarze