18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Masakra i wybuch paniki

Izrael. Katastrofa podczas modlitwy. Dziesiątki ofiar

Wojciech Kozicki
30.04.2021  07:58
Izrael, katastrofa i masakra podczas masowej modlitwy
Izrael, katastrofa i masakra podczas masowej modlitwy Fot: Planeta.pl

Izrael i makabryczna katastrofa, rośnie liczba ofiar śmiertelnych. Podczas religijnego zgromadzenia Lag BaOmer pod górą Meron w Izraelu zawaliła się trybuna, doszło do wybuchu paniki. Do internetu trafiły szokujące nagrania wideo z izraelskiego dramatu.

Katastrofa i masakra w Izraelu podczas religijnego zgromadzenia pod górą Meron w Izraelu przy grobie rabina Szymona bar Jochaja, mędrca i mistyka z II wieku. Dziesiątki tysięcy ultraortodoksyjnych Żydów jak co roku tańczyło i oddawało się całonocnej modlitwie, gdy nagle zawaliła się jedna z trybun.

Katastrofa w Izraelu, rośnie liczba ofiar

Jak widać na nagraniach wideo zamieszczonych w internecie, wybuchła panika, a ludzie dusili się w ścisku. Jak powiedział w mediach jeden ze świadków, „masy ludzi zostały wepchnięte w róg, powstał wir”.

Jak na razie podano, że jest ponad 40 ofiar śmiertelnych. Co najmniej 150 osób zostało rannych, a część z nich jest w stanie ciężkim.

Było to pierwsze tak duże zgromadzeniey za jedno z najświętszych miejsc dla społeczności żydowskiej. Według tradycji spoczywają tam szczątki Hillela, Szammaja i dwudziestu innych słynnych rabinów. Od XIII w. Meron było najczęstszym celem żydowskich pielgrzymek w Palestynie – przypomina RMF FM.

logo Tu się dzieje