18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra wiadomość

Żołnierz zastrzelił swoich kolegów. Dramatyczna pomyłka

Bartłomiej Ciepielewski
13.01.2022  20:37
Dramatyczna pomyłka w Izraelu
Dramatyczna pomyłka w Izraelu Fot: Rattanapon Ninlapoom/Shutterstock

Tragiczna pomyłka na Zachodnim Brzegu Jordanu. Jeden z izraelskich żołnierzy przez pomyłkę otworzył ogień w kierunku swoich kolegów z jednostki. Dwie osoby zginęły na miejscu.

Do katastrofalnej w skutkach pomyłki doszło na terenie bazy należącej do elitarnej jednostki Egoz. Jak przekazał portal Times of Israel, dwóch izraelskich oficerów w trakcie patrolu dostrzegło podejrzanego mężczyznę. Podczas próby aresztowania wojskowi oddali strzały ostrzegawcze w powietrze.

Wtedy ktoś z ich jednostki usłyszał strzały i uznał, że są skierowane do niego - przekazał gen. Ofer Winter.

Trzeci żołnierz był pewien, że strzały są skierowane w jego stronę, przez co bez zastanowienia otworzył ogień. Jego koledzy z jednostki zmarli na miejscu.

Dramat w Izraelu

Rzecznik izraelskich Sił Obronnych Ran Koczow nazwał zdarzenie "niefortunnym i bolesnym". Wyjaśnieniem szczegółów dramatycznej pomyłki zajmie się wojsko.

Mundurowi okazują również wsparcie żołnierzowi, który przypadkowo zabił swoich przyjaciół. Jak informuje Ran Koczow, mężczyzna ma zapewnioną odpowiednią opiekę.