18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odważnie!

IKEA zaszczepi swoich klientów przeciw COVID-19

Bartłomiej Ciepielewski
22.02.2021  15:34
IKEA zaszczepi klientów
IKEA zaszczepi klientów Fot: Tanasan Sungkaew/Shutterstock

Zarząd IKEI podjął odważną decyzję o rozpoczęciu szczepień przeciw COVID-19 wśród swoich klientów. Program jak na razie wdrożono na terenie Izraela, lecz dyrektorzy nie wykluczają poszerzenia kampanii o kolejne kraje.

Szwedzka sieć meblowa zaoferowała swoim klientom możliwość szczepienia przeciw COVID-19. Od 23 lutego otwarte zostaną punkty szczepień na terenie sklepów IKEA w Esztaolu, Beer Szewie, Riszon le-Cijon, Tel Awiwie oraz Hajfie.

Przeprowadzane w sklepie szczepienia będą dobrowolne. Osoby, które nie zdecydują się na przyjęcie preparatu, także będą mogły zrobić zakupy.

Przywileje zaszczepionych przeciw COVID-19

Izrael zaszczepił już ponad 45 procent populacji. Liczba zakażeń w kraju znacząco spada, a osoby zaszczepione mogą liczyć na specjalne przywileje.

Na terenie kraju wprowadzono tak zwane zielone przepustki, rozdawane obywatelom zaszczepionym przeciw COVID-19. Dokumenty te umożliwiają między innymi wizytę na siłowni, w teatrze, hotelu lub synagodze. Liczba placówek objętych specjalnymi zezwoleniami może zostać niebawem poszerzona.

Czytaj także