18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stawia sprawę jasno

BIDEN OSTRZEGA: odpowiemy jeśli Rosja użyje broni masowego rażenia

24.03.2022  21:06
Joe Biden ostrzega Putina
Joe Biden ostrzega Putina Fot: Romolo Tavani/Shutterstock, THOMAS COEX/AFP/East News

Pobłażliwość wobec Władimira Putina właśnie się kończy. Prezydent USA Joe Biden zapowiedział, że użycie przez Rosję broni masowego rażenia będzie wiązało się z odpowiedzią Stanów Zjednoczonych. Specjalny zespół "Tiger Team" opracowuje scenariusze wojny nuklearnej z Moskwą.

Po czwartkowym szczycie NATO Joe Biden oświadczył, że użycie przez Rosjan broni nuklearnej w Ukrainie będzie wiązało się z odpowiedzią USA. Prezydent USA podkreślił, że odpowiedź będzie proporcjonalna do przeprowadzonego ataku.

Odpowiemy na to, a natura naszej odpowiedzi będzie zależała od natury użycia przez Rosjan - stwierdził Biden.

Prezydent USA podczas konferencji prasowej dodał, że popiera "wykluczenie Rosji z G20". Od kilku dni polski rząd walczy o to, by to właśnie nasz kraj zajął miejsce Rosjan.

USA szykują się na wojnę

Dziennik "New York Times" donosi, że Stany Zjednoczone szykują się na możliwość użycia broni jądrowej. Analizowaniem różnych scenariuszów zajmuje się zespół "Tiger Team". Jedną z rozważanych przez Amerykanów kwestii jest m.in. to czy po użyciu przez Putina broni jądrowej powinien zostać aktywowany artykuł V NATO.

Według informacji przekazanych przez jednego z pracowników amerykańskiej administracji wystarczy zastosowanie "małej" taktycznej broni jądrowej na terytorium Ukrainy, by USA zmieniły podejście co do udziału w wojnie. "Tiger Team" analizuje też scenariusze takie jak rozszerzenie przez Putina wojny na inne kraje.