18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Złe prognozy

Jak długo potrwa wojna w Ukrainie?

27.04.2022  13:44
Jak długo potrwa wojna w Ukrainie?
Jak długo potrwa wojna w Ukrainie? Fot: YASUYOSHI CHIBA/AFP/East News

Wojna w Ukrainie trwa już 63 dni i wszyscy nie możemy doczekać się końca tego konfliktu. Niestety, na razie nie widać go na horyzoncie. Doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego ma pewną teorię.

Wojna w Ukrainie trwa już 63 dni. W tym czasie zginęło wielu żołnierzy i niewinnych cywilów, a armia rosyjska wysławiła się jako wyjątkowo okrutna i pełna bestialstwa. Jak długo potrwa jeszcze ten koszmar?

Jak długo potrwa wojna w Ukrainie?

Doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Ołeksij Arestowicz snuje ponurą wizję wojny w Ukrainie. Według niego inwazja może potrwać jeszcze przez wiele miesięcy — przekazała ukraińska agencja informacyjna Unian. Na razie Rosjanie nie zamierzają odpuścić.

Wojna w Ukrainie przeniosła się na wschód i południe kraju. Rosjanie starają się utworzyć korytarz lądowy na anektowany Krym. Jednocześnie rośnie napięcie w Mołdawii, gdzie na terenie Naddniestrza doszło do dwóch wybuchów. Czy to początek eskalacji agresji i ogólnoświatowego konfliktu?

Musimy być przygotowani na długą historię

- zaznaczył Ołeksji Arestowicz.

Jego zdaniem nowe uzbrojenie, które otrzymała Ukraina, będzie miało istotny wpływ na sytuację na polu walki pod koniec maja i na początku czerwca. Jesteście gotowi mentalnie na tak długą niepewność jutra?