18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie owija w bawełnę

Jak uniknąć III wojny światowej? Prezydent stawia sprawę jasno

07.03.2022  16:29
Grozi nam III wojna światowa?
Grozi nam III wojna światowa? Fot: AA/ABACA/Abaca/East News

Wojna w Ukrainie uznawana jest za największy konflikt od czasów drugiej wojny światowej. Wraz z rozpoczęciem rosyjskiej inwazji, pojawiły się obawy o bezpieczeństwo reszty świata. Prezydent Litwy Gitanas Nauseda zdradził, co jego zdaniem należy zrobić, by "uniknąć III wojny światowej".

Władimir Putin postanowił jednym ruchem zrujnować gospodarkę swojego kraju i zniechęcić do siebie większość świata. Po rozpoczęciu inwazji 24 lutego rosyjski przywódca liczył, że wszystko pójdzie sprawnie i gładko, a Ukraińcy będą witali Rosjan z kwiatami. Rzeczywistość pokazała, jak bardzo się mylił...

Nierozsądne, a można by nawet rzec, pozbawione sensu decyzje Putina sprawiły, że w oczach zachodnich przywódców postrzegany jest on jako szaleniec. Natomiast ruchów szaleńca nigdy nie da się przewidzieć, dlatego europejskie władze dopuszczają do myśli też najgorszy możliwy rozwój wydarzeń, czyli wybuch III wojny światowej.

Jak uniknąć III wojny światowej?

Prezydent Litwy Gitanas Nauseda jest przekonany, że Putin jest zdolny o wszystkiego, dlatego, by uniknąć tragedii, należy wspierać Ukrainę na wszelkie możliwe sposoby.

Rosja jest długotrwałym zagrożeniem dla sojuszników NATO i bezpieczeństwa całej Europy. Zagrożenie to pozostanie, niezależnie od zakończenia inwazji militarnej Rosji na Ukrainę. Musimy poważnie przygotować się do obrony – przekazał Nauseda.

Prezydent Litwy podczas ostatniej rozmowy z sekretarzem stanu Anthonym Blinkenem zaznaczył, że konieczne jest regularne zwiększanie możliwości obronnych w regionie, a także wzmocnienie obecności amerykańskich wojsk w krajach bałtyckich.