18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Putin sobie nie poradzi

Jak wygrać wojnę z Rosją? Sikorski przedstawił plan

21.02.2022  10:06
Radosław Sikorski ma pomysł na pokonanie Rosji
Radosław Sikorski ma pomysł na pokonanie Rosji Fot: Angelika von Stocki/FaceToFace/REPORTER/Reporter

Europa jest już o krok od wybuchu wojny, a zdaniem amerykańskich władz do ataku Rosjan dojdzie w ciągu najbliższych dni. Do sprawy odniósł się były szef MSZ Radosław Sikorski, ujawniając swój kontrowersyjny plan na pokonanie Władimira Putina.

Tak poważnego kryzysu w Europie nie było od kilkudziesięciu lat. Przy ukraińskiej granicy znajduje się już około 150 tysięcy rosyjskich żołnierzy w pełnej gotowości bojowej. Napiętą sytuację dodatkowo podsycają prorosyjscy separatyści, którzy od kilku dni prowadzą ostrzał terenów kontrolowanych przez Ukrainę.

Zdaniem amerykańskiego wywiadu decyzja o wojnie już zapadła, a rosyjskie dowództwo otrzymało rozkaz przygotowania ataku. Zdaniem części obserwatorów to właśnie dlatego pojazdy wojskowe Rosjan zostały oznaczone literą "Z". Ma to pomóc odróżnić załogom własny sprzęt od ukraińskiego.

Sikorski wie, jak pokonać Putina

Były szef MSZ Radosław Sikorski ostatnio poinformował na Twitterze, że wojna Rosji z Ukrainą jest niemal pewna. Teraz polityk postanowił podzielić się swoim pomysłem na szybkie rozbrojenie rosyjskiej armii.

Mamy pierwszy oryginalny pomysł na zapobieżenie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Unia Europejska mogłaby ogłosić, że każdy rosyjski żołnierz, który zdezerteruje, otrzyma jej obywatelstwo. Słyszę opinie, że w ciągu 24h Putin zostałby bez armii - przekazał europoseł.

Część osób zarzuciła Sikorskiemu żartowanie sobie z najpoważniejszego od wielu lat zagrożenia, inni traktują tę propozycję całkiem poważnie. Liczymy jednak na to, że do zapowiadanego przez Europę i Amerykę konfliktu nigdy nie dojdzie. 

logo Tu się dzieje