18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnili jaka jest śmiertelność

Ile osób zabije pandemia koronawirusa? "Optymistyczne" prognozy

Wojciech Kozicki
31.03.2020  14:09
Pandemia koronawirusa "mniej" zabójcza niż sądzono
Pandemia koronawirusa "mniej" zabójcza niż sądzono Fot: Facebook/Anadolu Agency

Nowe badania i prognozy! Eksperci oszacowali, ile osób na świecie czeka śmierć z powodu koronawirusa i są to „dobre wiadomości”, bo śmiertelność na zapalenie płuc z Wuhan wynosi w skali globalnej 0,66%.

Jaka naprawdę jest śmiertelność na koronawirusa? Na łamach czasopisma medycznego "The Lancet Infectious Diseases" eksperci udostępnili najnowsze wyniki badań i ogłosili, że wskaźnik śmiertelności na SARS-CoV-2 wynosi tak naprawdę 0,66%. Ich zdaniem to dobra wiadomość.

Dlaczego to dane tak odmienne od publikowanych wcześniej? Tym razem wzięto pod uwagę również łagodne bezobjawowe przypadki osób u których nie rozpoznano zakażenia zapaleniem płuc z Wuhan. to dlatego wskaźnik śmiertelności jest niższy od podawanego do tej pory w mediach, który szacowano na 2%. Uzględniał on wyłącznie osoby zakażone wirusem, które z objawami choroby zgłosiły się do placówek medycznych. Tymczasem, jak przypomina BBC, śmiertelność na COVID-19 w skali globalnej wynosi 4%.

Po połączeniu wszystkich danych ogólny wskaźnik wynosi 0,66 proc. Wzrasta on jednak w przypadku osób starszych, po 80. roku życia. u których wynosi 7,8 proc. Zgony są niezwykle rzadkie w przypadku dzieci poniżej 9. roku życia - śmiertelność wynosi zaledwie 0,00161 proc. U osób poniżej 40. roku życia częstość zgonów nie była wyższa niż 0,16 proc – podaje o2.pl

Jak podaje CNN, zgodnie z najnowszymi badaniami, wyzdrowienie z koronawirusa może wymagać kilku tygodni w warunkach szpitalnych. To może wpłynąć negatywnie na wydolność placówek medycznych i ich zasoby.

Nowe oganiczenia i zakazy w Poslce - konferencja [WIDEO]

logo Tu się dzieje