18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Śniegokalipsa

Brutalny ATAK ZIMY. Intensywne opady śniegu SPARALIŻOWAŁY kraj

17.12.2020  12:34
Japonia: Atak zimy
Japonia: Atak zimy Fot: V_Sot_Visual_Content/Shutterstock

Japonia mierzy się z wyjątkowo brutalnym atakiem zimy. Połowa kraju została sparaliżowana przez niespodziewane, niesamowicie intensywne opady śniegu. Mieszkańcy są zszokowani. 

Japonia mierzy się z prawdziwą, lodową apokalipsą. W całym kraju niesamowicie intensywne opady śniegu paraliżują życie mieszkańców. Najgorsza sytuacja jest na wyspie Honsiu.

To właśnie tam uderzenie najzimniejszej pory roku było tak intensywne, że od świata odcięło około 10 tysięcy gospodarstw domowych. Dodatkowo na drogach utknął niemalże tysiąc pojazdów. Japończycy są zszokowani takim obrotem sprawy.

Japonia: Brutalny atak ZIMY

Telewizja publiczna NHK poinformowała, że w ciągu ostatnich trzech dni spadło tam ponad 2 metry śniegu. To jednak nie koniec koszmaru - meteorolodzy zapowiadają, że opady potrwają do piątku. Nagrania z Japonii, które możemy znaleźć w internecie - budzą grozę.

Sytuacja jest na tyle poważna, że w czwartek premier Japonii Yoshihide Suga zwołał posiedzenie zespołu kryzysowego w związku z kataklizmem. Dosłownie w momencie wydarzyć się może tragedia.

Miejmy nadzieję, że polska zima, kiedy już dojdzie do skutku - nie będzie tak tragiczna w skutkach, jak ta, której właśnie doświadczają Japończycy. Tylko tego by nam brakowało.

Czytaj także
Przeczytaj więcej