18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Białe piekło?

Największe ŚNIEŻYCE od lat. Ponad 2 metry śniegu

21.12.2020  21:54
Japonia: Ekstremalne śnieżyce
Japonia: Ekstremalne śnieżyce Fot: EAST NEWS

Japonia mierzy się z największymi śnieżycami od lat. Cały kraj został doszczętnie zasypany przez śnieg - w niektórych miejscach jest go ponad 2 metry. Najgorsze jest to, że nie widać końca tego białego piekła.

Japonia została totalnie i doszczętnie zasypana śniegiem. Mieszkańcy całego kraju walczą ze śnieżycami, jakich nie widzieli od wielu lat. W niektórych miejscach sytuacja jest szczególnie groźna. 

Japonia padła w całości ofiarą ekstremalnych wręcz opadów śniegu. Tymczasem w Polsce zastanawiamy się, czy w końcu, po tylu latach - będziemy mieli szansę zobaczyć białe Boże Narodzenie. 

Japonia: Śnieżyce paraliżują kraj

W Japonii natomiast opady są tak intensywne, że ludzie mają poważny problem z opuszczeniem domów lub dotarciem do pracy. Zima daje o sobie znać z resztą w wielu regionach świata - chociażby w Szkocji przeszła niedawno burza śnieżna.

Japonia zmaga się z gigantycznymi zaspami, często sięgającymi nawet 2 metrów. Niektóre miasta zostały zupełnie odcięte od świata, a ludzie muszą bazować na zapasach, które zgromadzili we własnych domach. Nic nie funkcjonuje poprawnie.

Na wyspie Honsiu, która słynie z łagodnego klimatu, zanotowano dosłownie rekordowe opady śniegu. Co ciekawe, takiego pogodowego szaleństwa nie pamiętają nawet najstarsi żyjący tubylcy. Myślicie, że na Polskę też przyjdzie czas?

Japonia z pewnością wyjdzie z tego kryzysu obronną ręką. Władze kraju już zorganizowały pomoc, która ma w krótkim czasie odśnieżyć drogi, chodniki, lotniska, a także dachy domów Japończyków. 

Miejmy nadzieję, że nim to się wydarzy - nigdzie nie dojdzie do tragedii.

Czytaj także
Przeczytaj więcej