18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przerażające WIDEO

Trzęsienie ziemi w Japonii. Tsunami zagraża Fukushimie?

16.03.2022  18:08
Japonia. Trzęsienie ziemi! Tsunami w Fukushimie?
Japonia. Trzęsienie ziemi! Tsunami w Fukushimie? Fot: Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

Groźne trzęsienie ziemi w Japonii w prefekturach Fukushima i Miyagi. Służby wydały ostrzeżenie przed możliwym tsunami. Opublikowanie wideo przedstawiające wstrząsy sejsmiczne w japońskich miastach. Czy grozi nam nowe skażenie w Fukushimie?

Japonia w środę została nawiedzona przez trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3, co zostało potwierdzone przez Amerykańskie służby geologiczne USGS. Wstrząsy sejsmiczne były odczuwalne w prefekturach Fukushima i Miyagi na północnym wschodzie kraju. Japońskie media podają, że „ludzie nie mogli ustać na nogach”. W części Tokio przerwane zostały dostawy prądu. To jednak nie koniec dramatu Japończyków, bo krajowa agencja meteorologiczna wydała ostrzeżenie przed tsunami.

Trzęsienie ziemi w Japonii. Będzie tsunami?

Szczególnie niepokojące są doniesienia o trzęsieniu ziemi i tsunami w rejonie Fukushimy. W 2011 roku kataklizm doprowadził tam do zniszczeń w elektrowni jądrowej. Wciąż znajdują się tam odpady radioaktywne oraz miliony ton skażonej wody z zbiornikach. Służby ostrzegają, że lada moment może dojść do wstrząsów wtórnych.

Tokyo Electric Power Company podaje, że w wyniku trzęsienia ziemi, w Japonii bez prądu zostało ok. 2 tysiące gospodarstw domowych. Trwa sprawdzania, czy nie doszło do uszkodzenia reaktorów w elektrowni w Fukushimie.

Kancelaria premiera Japonii powołała specjalne centrum do spraw sytuacji nadzwyczajnych po wstrząsach – informuje Polsat News.

Trzęsienie ziemi w Japonii. Nadciąga uderzenie tsunami? [WIDEO]