18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

!!!

Szczepienia na COVID zaraz po świętach! jest dokładna data

Emilia Waszczuk
17.12.2020  13:54
Szczepionka na COVID zaraz po świętach!
Szczepionka na COVID zaraz po świętach! Fot: Shutterstock/Planeta.pl

Jest dokładna data startu szczepień przeciw COVID-19. Szczęśliwą nowinę przekazała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Fantastyczna wiadomość! Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, kiedy do państw Unii Europejskiej trafią szczepionki przeciw COVID-19 i kiedy oficjalnie rozpoczną się pierwsze szczepienia.

Jak zapewnia polityk, pierwsza szczepionka będzie dostępna dla państw członkowskich już za nieco ponad tydzień. Wcześniej apelowała, by wszystkie kraje rozpoczęły szczepienia tego samego dnia - 27 grudnia. Teraz rozszerza datę podawania specyfiku pierwszym chętnym na pierwsze trzy dni po świętach.

W dniach 27, 28 i 29 grudnia w całej UE rozpoczną się szczepienia - napisała Ursula von der Leyen na Twitterze. - Razem chronimy naszych obywateli. Razem jesteśmy silniejsi - dodała.

Szczepienia w tym samym czasie, zaraz po Bożym Narodzeniu, ruszyć mają w 27 państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Szczepionka jeszcze nie jest przyjęta

Co ważne, żadna z dostępnych na rynku szczepionek przeciw COVID-19, nie jest jeszcze zatwierdzona i dopuszczona do stosowania w Unii Europejskiej. To ma się jednak zmienić w ciągu kilku najbliższych dni.

Już 21 grudnia (czyli tydzień przed planowanym wcześniej terminem) szczepionką Pfizer/BioNTech zajmie się Komitet do Spraw Leków Stosowanych u Ludzi (CHMP). Następnie w ciągu kilku dni Komisja Europejska musi wydać pozwolenie na dopuszczenie preparatu do żytku. Zdążą do 27 grudnia?

Czytaj także