18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niezapowiadane spotkanie

BIDEN Z WIZYTĄ W UKRAINIE. "Czuję, że jest nadzieja"

08.05.2022  16:46
Jill Biden z niezapowiedzianą wizytą w Ukrainie
Jill Biden z niezapowiedzianą wizytą w Ukrainie Fot: AFP/EAST NEWS

Kilka tygodni temu Joe Biden odwiedził Europę, gdzie rozmawiał z europejskimi przywódcami na temat sytuacji w Ukrainie. Teraz po Starym Kontynencie podróżuje pierwsza dama Jill Biden, która w ten weekend odwiedziła też Ukrainę. Wyjazd do ostatniej chwili utrzymywany był w ścisłej tajemnicy.

Zakarpacka Rada Obwodowa poinformowała, że pierwsza dama USA odwiedziła ukraińską miejscowość Użgorod, gdzie rozmawiała z Ołeną Zełenską, żoną prezydenta Ukrainy.

Pomyślałam, że ważne jest, aby pokazać narodowi ukraińskiemu, że ta brutalna wojna musi się skończyć i że naród USA stoi po stronie narodu ukraińskiego - przekazała Biden, cytowana przez Reutera.

Pierwsze damy odwiedziły lokalną szkołę, w której obecnie mieszkają osoby wewnętrznie przesiedlone. Agencja AFP informuje, że wizytę Jill Biden potwierdził już Biały Dom.

Jill Biden odwiedziła Ukrainę

Ukraina24 podaje, że wizyta była utrzymywana w ścisłej tajemnicy. Spotkanie pierwszych dam zorganizowano bez mediów. Towarzyszyła im jedynie służba prasowa Białego Domu.

Na opublikowanych w Internecie nagraniach widać kolumnę amerykańskich aut, przejeżdżającą przez ukraińskie miasto. Wcześniej pierwsza dama USA odwiedziła Bukareszt, gdzie spotkała się z ukraińskimi uchodźcami.

Czuję, że jest nadzieja, że pojawia się poczucie, że życie się ustabilizuje - powiedziała Ukraińcom.

Do Ukrainy przyjechał również premier Kanady Justin Trudeau. Polityk odwiedził m.in. zrujnowany przez wojska Putina Irpień.

logo Tu się dzieje