18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wszystko jasne

Wybory prezydenckie w USA. SĄ WYNIKI!

Emilia Waszczuk
07.11.2020  17:46
Wybory prezydenckie w USA. Kto wygrał?
Wybory prezydenckie w USA. Kto wygrał? Fot: Joseph Sohm/Nuno21/Shutterstock

Wybory prezydenckie w USA zakończone, znamy wyniki głosowania. Joe Biden, czy Donald Trump - komu władzę powierzyli Amerykanie?

Koniec oczekiwania i spekulacji. Wybory prezydenckie w USA zostały zakończone, wiadomo już także, kto wygrał. Walka między kandydatami była zacięta, a wynik nieprzewidywalny do samego końca.

Według wstępnych wyników na niewielkim prowadzeniu pozostawał Joe Biden. Później, na długo przed ostatecznym rozstrzygnięciem, Donald Trump publicznie ogłosił się zwycięzcą. Jaki jest końcowy wynik?

Wybory prezydenckie w USA. Są wyniki

Stany Zjednoczone policzyły głosy i wszystko już wiadomo. Jak podają amerykańskie media, nowym prezydentem USA zostaje Joe Biden! Choć wszystkie głosy nie zostały jeszcze zliczone, kandydat demokratów przekroczył już pułap 270 głosów elektorskich. Jego wynik 273 głosów daje mu pewne zwycięstwo!

Republikanin i dotychczasowy prezydent USA Donald Trump zostaje daleko w tyle za Bidenem i ciągle nie może pogodzić się z porażką. Jego polityczni przeciwnicy już zapowiedzieli - jeśli będzie się stawiał, z Białego Domu wyniesiemy go siłą.

logo Tu się dzieje