18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przyjaźń polsko-amerykańska

Joe Biden już w Polsce. Na początku POSZEDŁ NA PIZZĘ

25.03.2022  17:38
Joe Biden skoczył do Polski na pizzę
Joe Biden skoczył do Polski na pizzę Fot: BRENDAN SMIALOWSKI/AFP/East News

Joe Biden przyjechał do Polski, m.in. po to, by spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą. Swoją wizytę głowa Stanów Zjednoczonych rozpoczęła od... pizzy.

Joe Biden szczęśliwie wylądował w Rzeszowie i dobył już spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Oczywiście głównym tematem spotkania jest wojna w Ukrainie i związane z nią niebezpieczeństwa i wyzwania, jakie zawisły nad Polską.

Joe Biden już w Polsce. Wizytę zaczął od pizzy

Joe Biden spotkał się w Rzeszowie-Jasionce z żołnierzami amerykańskimi z 82. Dywizji Powietrznodesantowej. Prezydent przywitał się osobiście z kilkoma żołnierzami, podziękował wszystkim za służbę, a potem usiadł do wspólnego posiłku - został przez żołnierzy poczęstowany pizzą. Chętnie z tej propozycji posiłku skorzystał.

Joe Biden będzie w Polsce dwa dni. Na lotnisku został powitany przez szefa MON Mariusza Błaszczaka. Pierwotnie prezydenta USA miał przywitać w Rzeszowie prezydent Andrzej Duda i wspólnie mieli udać się na spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych zaangażowanych w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Uniemożliwiła to jednak awaria prezydenckiego samolotu Dudy.

Już po wizycie w Rzeszowie prezydent Joe Biden ma w planach przyjechanie do Warszawy, gdzie spotka się m.in. z prezydentem Rafałem Trzaskowskim. W obliczu rosyjskiego zagrożenia nawet PiS i prezydent Warszawy są w stanie wstrzymać się z wzajemnymi konfliktami.

Spodziewacie się wiele po pomocy Bidena?