18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Omikron kontra USA

Biden zapowiada masakrę. "Zima chorób i śmierci"

17.12.2021  15:11
Joe Biden ostrzega USA przed Omikronem. Apeluje o szczepienia
Joe Biden ostrzega USA przed Omikronem. Apeluje o szczepienia Fot: AP/Associated Press/East News

Joe Biden jak Krzysztof Jackowski? Prezydent USA wezwał Amerykanów do szczepienia się na koronawirusa, a przy okazji zapowiedział „zimę  ciężkiej choroby i śmierci”. Czy to będą prorocze słowa zapowiadające hekatombę wywołaną ekspansją wariantu Omikron?

Joe Biden ostrzega Amerykanów – jeśli nie będą się szczepili i nie przyjmą trzeciej dawki przypominającej, wariant Omikron jeszcze tej zimy doprowadzi do masakry. Zapowiedział, że nieprzyjęcie trzeciej iniekcji preparatu sprawi, że zabójcza mutacja wuhańskiego patogenu „zacznie krążyć coraz szybciej po całych Stanach Zjednoczonych”.

Joe Biden ostrzega przed Omikronem

Prezydent USA, z gracją jasnowidza Jackowskiego, zapowiedział, że „nadchodzi zima poważnych chorób i śmierci dla osób niezaszczepionych”. Jednocześnie zastępca rzecznika Białego Domu Karine Jean-Pierre wyjaśniła, że amerykańska administracja zamierza na razie koncentrować się przede wszystkim na programie szczepień, nie chcąc zaostrzać restrykcji i wprowadzać kolejnych obostrzeń.

Narzędzia, które mamy, działają. Będziemy nadal pracować, aby Amerykanie zostali zaszczepieni i otrzymali dawki przypominające – zapowiedziała Jean-Pierre.

Czy jednak rzeczywiście szczepionki zapewniają ochronę Amerykanom? W Belgii ujawniono właśnie, że w szpitalach przebywa dwa razy więcej osób zaszczepionych, niż niezaszczepionych.

Jeśli zostaniesz zaszczepiony i otrzymasz dawkę przypominającą, jesteś chroniony przed poważną chorobą i śmiercią – ogłosił Joe Biden.