18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Błagał o posłuchanie

Nachodzi "CIEMNA ZIMA". Prezydent ostrzega naród

10.11.2020  08:40
Joe Biden o koronawirusie
Joe Biden o koronawirusie Fot: Ryan Suherlan/Shutterstock

Joe Biden przemówił do amerykańskiego społeczeństwa, ostrzegając je przed "ciemną zimą", która ma nadejść z uwagi na pandemię koronawirusa. Przed całym światem stoją miesiące ciężkich prób, podczas których całym naszym orężem będzie... maseczka zakrywająca usta i nos. Warto pamiętać by z niej nie rezygnować.

Joe Biden dopiero od niedawna może świętować wygraną w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Stery światowego giganta przejmuje w sytuacji nadzwyczaj niesprzyjającej. USA jest jednym z krajów, który najciężej przechodzi pandemię COVID-19. Prezydent ma świadomość, że najgorsze jeszcze przed całym społeczeństwem, dlatego błagał obywateli o rozwagę.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Joe Biden ostrzegał, że świat czeka "ciemna zima". Zaznaczył jednocześnie, że nawet, jeśli szczepionka na koronawirusa trafi w końcu na rynek - nie będzie dostępna dla wszystkich w szybkim tempie. Jednocześnie Joe Biden ogłosił powstanie grupy doradczej, która ma mu pomóc w zażegnaniu pandemicznego kryzysu.

Joe Biden apeluje do ludzi w USA

Plan zwalczania epidemii, przygotowany przez tę grupę, ma być wprowadzony zaraz po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta USA w styczniu przyszłego roku. Tymczasem zwycięzca wyborów zwrócił się do obywateli USA z ważnym apelem.

Błagam was, załóżcie maseczki. Zróbcie to dla siebie. Zróbcie to dla swojego sąsiada. Maseczka nie jest deklaracją polityczną. Maseczka pozostaje najsilniejszą bronią przeciwko Covid-19

- mówił Joe Biden.

Jednocześnie Joe Biden podkreślał z całą mocą to, o czym pisaliśmy na początku, że Stany Zjednoczone czeka bardzo "ciemna zima". Demokrata podkreślił, że kiedy szczepionka trafi w końcu do powszechnego użytku (być może będzie to już niedługo) to będzie ona dla Amerykanów darmowa.

Pozostaje nam przetrwać trudne miesiące zimy, które zbliżają się wielkimi krokami.

Czytaj także
Przeczytaj więcej