18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragiczne wieści

KACZYNSKI W SZPITALU. Trwa walka o jego życie

18.01.2022  11:22
Kaczynski trafił do szpitala
Kaczynski trafił do szpitala Fot: hxdbzxy/Shutterstock

Według informacji przekazanych przez służby medyczne stan zdrowia Teda Kaczynskiego znacząco się pogorszył. 79-letni terrorysta o polskich korzeniach został zabrany do Federalnego Centrum Medycznego (USA), gdzie trwa walka o jego życie.

Ted Kaczyński od 1997 roku przebywał w jednym z amerykańskich więzień o podwyższonym rygorze, gdzie odsiadywał karę dożywocia. 79-latek został skazany za zamachy terrorystyczne w latach 1978-1995. W wyniku szesnastu eksplozji zginęły wówczas trzy osoby, a 29 odniosło obrażenia.

Ted Kaczynski walczył z technologią

Kaczynski przygotowywał paczki z bombami, które wysyłał do różnych ludzi. Działania te miały być wyrazem sprzeciwu wobec rozwoju technologii. Mężczyzna działał wyjątkowo ostrożnie, przez co służby przez wiele lat nie mogły go schwytać. Śledztwo, dzięki któremu udało się namierzyć i zatrzymać terrorystę zaliczane jest do najdłuższego, najdroższego oraz najbardziej pracochłonnego w historii FBI.

Terrorysta zapowiedział zakończenie serii zamachów, jeśli "Washington Post" oraz "New York Times" opublikują jego manifest. Esej filozoficzny Kaczynskiego, opisujący zagrożenia wynikające z rozwoju technologii pojawił się w amerykańskiej prasie 19 września 1995 roku. Brat terrorysty rozpoznał w tekście poglądy Teda, przez co zgłosił sprawę na policję, umożliwiając jego schwytanie.

Czytaj także