18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

poranna makabra

Pociągi zderzyły się. DZIESIĄTKI ZABITYCH, WIELU RANNYCH

07.06.2021  07:37
Katastrofa kolejowa. Pociągi zderzyły się ze sobą
Katastrofa kolejowa. Pociągi zderzyły się ze sobą Fot: Planeta.pl

W poniedziałek rano doszło do przerażającej katastrofy kolejowej, w której zginęło kilkadziesiąt osób. Dwa pociągi zderzyły się ze sobą.

Do tragedii doszło nieopodal miasta Ghotki na Południu Pakistanu. Pociąg ekspresowy Millat Express wykoleił się. Następnie uderzył w niego nadjeżdżający kolejny skład – Syr Syed Express. W sumie w obu środkach transportu podróżowało około 1100 osób.

Na miejscu zdarzenia trwa akcja ratunkowa. W katastrofie zginęło co najmniej 30 osób, jednak bilans ten może wzrosnąć. wiele osób jest rannych, a kolejnych kilkanaście nadal pozostaje uwięzionych we wrakach pociągów.

Katastrofa kolejowa w Pakistanie. Ludzie uwięzieni

Pakistańskie media informują, że rannych może być nawet około 100 osób, cześć z nich jest w stanie krytycznym. Poszkodowani zostali przetransportowani do pobliskich szpitali. Na miejsce katastrofy ściągnięto ciężko sprzęt, który pomoże wydostać pasażerów uwięzionych w rozbitych pociągach.

Poza akcją ratunkową ruszyło już także śledztwo w sprawie wypadku – badane są przyczyny wykolejenia pierwszego ze składów.

Czytaj także
Przeczytaj więcej