18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wszyscy zginęli?

KATASTROFA LOTNICZA. Samolot zniknął, trwają poszukiwania

06.07.2021  09:09
katastrofa lotnicza. Samolot zniknął z radarów
katastrofa lotnicza. Samolot zniknął z radarów Fot: photo vvl/Shutterstock

Samolot pasażerski zniknął z radarów i nie nawiązał łączności z kontrolerem lotów. Trwają poszukiwania maszyny, którą podróżowało blisko 30 osób.

Do tajemniczego zaginięcia samolotu pasażerskiego An-26 doszło na wschodzie Rosji, na Kamczatce. Maszyna lecąca z Pietropawłowska do Pałany nie nawiązała łączności z wieżą kontrolną w wyznaczonym czasie lądowania, zniknęła też z radarów. Wcześniej piloci nie zgłaszali żadnych problemów.

Samolot z 29 pasażerami zniknął z radarów

O zdarzeniu poinformowało rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Jak podali, na pokładzie samolotu znajdowało się 23 pasażerów (w tym dwoje dzieci) i 6 członków załogi. Niestety prawdopodobnie wszyscy nie żyją – podejrzewa się, że maszyna spadła do morza lub do wyrobiska nieopodal miejscowości Pałana.

Władze rozpoczęły misję poszukiwawczą – jak na razie bezskuteczną. Kommiersant podaje, że maszyna rozbiła się, nie są to jednak informacje potwierdzone. Na miejsce katastrofy – nie podano gdzie dokładnie – wysłano dwa śmigłowce i samolot z ratownikami.

Czytaj także
Przeczytaj więcej