18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

walka o życie

KATASTROFA! SAMOLOT ZNIKNĄŁ Z RADARÓW. Na pokładzie były dzieci

16.07.2021  17:29
Katastrofa samolotu. Część pasażerów żyje
Katastrofa samolotu. Część pasażerów żyje Fot: Real_life_Studio/SHutterstock

Służby rozpoczęły poszukiwania niewielkiego samolotu pasażerskiego, który w piątek zniknął z radarów. Na pokładzie było kilkanaście osób, w tym dzieci.

Do zaginięcia samolotu Antonow-28 doszło na Syberii. Maszyna lecąca do Tomska zniknęła z radarów, wcześniej z rejonu bakczarskiego w obwodzie tomskim napłynął sygnał SOS. Gdy utracono łączność z załogą, służby ratownicze wyruszyły na poszukiwania. Według służb pilot mógł zdecydować się na twarde lądowanie.

Katastrofa. Nie wszyscy zginęli

Na pokładzie Antonowa było 14 osób w tym czworo dzieci i trzech członków załogi. Maszyna leciała z miasta Kiedrywoj do Tomska. Jak podaje agencja Interfax, służbom udało się odnaleźć poważnie uszkodzony samolot. Część pasażerów miała przeżyć katastrofę, nie wiadomo jednak, w jakim są stanie.

Zaledwie przed dziesięcioma dniami w Rosji doszło do podobnego zaginięcia. Na Kamczatce z radarów zniknął Antonow-26 z blisko 30 osobami na pokładzie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej