18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie będzie koronaparty

IMPREZY I DYSKOTEKI TYLKO DLA ZASZCZEPIONYCH! Ostra zmiana w przepisach

Emilia Waszczuk
20.07.2021  09:14
Chcesz potańczyć? Najpierw się zaszczep. Inaczej do klubu nie wejdziesz
Chcesz potańczyć? Najpierw się zaszczep. Inaczej do klubu nie wejdziesz Fot: DisobeyArt/Shutterstock

Nie chcesz się szczepić, wolisz, by pandemia trwała? - cierp. W życie wejdą kolejne restrykcyjne przepisy - antyszczepionkowcy nie będą wpuszczani na imprezy i do klubów nocnych.

Świat walczy z koronawirusem, w części krajów już szaleje czwarta fala pandemii, w głównej mierze wywołana wysoce zaraźliwą mutacją Delta. Od kilku tygodni obserwujemy zaogniającą się sytuację w Wielkiej Brytanii, gdzie już dzisiaj codziennie wykrywanych jest kilkadziesiąt tysięcy nowych zakażeń patogenem.

Kolejne kraje szukają sposobów, by z pandemią wygrać, wszyscy wiedzą jednak, że nie jest to możliwe bez masowych szczepień. W Grecji i Francji w życie wchodzą zasady, wedle których do komunikacji miejskiej, galerii handlowych czy na imprezę nie wejdą osoby bez certyfikatu covidowego. W Polsce rząd przygląda się tym poczynaniom i zapowiada ulgi dla osób zaszczepionych.

Kluby nocne tylko dla zaszczepionych

Do pomysłu blokowania pewnych usług czy rozrywek dla przeciwników szczepień, dołącza kolejne państwo. Już od września w Wielkiej Brytanii do miejsc zatłoczonych, do klubów nocnych, dyskotek czy na masowe imprezy, wejdą wyłącznie osoby posiadające paszport covidowy.

Nie chcę być zmuszony do ponownego zamknięcia klubów nocnych, a to znaczy, że kluby nocne muszą robić to, co społecznie odpowiedzialne. Jak powiedzieliśmy w zeszłym tygodniu, zastrzegamy sobie prawo do wprowadzenia obowiązku certyfikatów w dowolnym momencie, jeśli jest to konieczne do ograniczenia transmisji wirusa

- ogłosił premier Boris Johnson.

Przed końcem września, gdy wszystkie osoby powyżej 18 lat będą miały szansę przyjąć dwie szczepionki, planujemy uczynić pełne zaszczepienie warunkiem wejścia do klubów nocnych i innych miejsc, gdzie gromadzą się tłumy

- oznajmił ku niezadowoleniu antyszczepionkowców.

Pandemia w Wielkiej Brytanii. Zmiana przepisów

W Wielkiej Brytanii około 35 procent mieszkańców w wieku 18-35 lat nie przyjęło dotąd nawet jednej dawki szczepionki. Wszyscy obywatele z tej grupy wiekowej powinni dostać możliwość zaszczepienia się w najbliższych tygodniach i zdążyć przed końcem września.

W ostatni poniedziałek rząd Wielkiej Brytanii zniósł niemal wszystkie restrykcje, mimo coraz większej liczby nowych zakażeń i szalejącego wirusa Delta. Kluby nocne zostały otwarte po 18 miesiącach przerwy spowodowanej pandemią. W tej chwili władze jedynie zachęcają, by nie wpuszczać do nich osób bez certyfikatów covidowych. Za dwa miesiące nie będzie już takiego wyboru.

Czytaj także
Przeczytaj więcej