18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie zatrzymują się

KOLEJNY OSTRZAŁ ELEKTROWNI ATOMOWEJ. Jest awaria

17.03.2022  14:49
Awaria elektrowni atomowej w Ukrainie
Awaria elektrowni atomowej w Ukrainie Fot: Reporters / QUINET/REPORTER

Elektrownie atomowe na terenie Ukrainy zdają się być celami działań wojsk rosyjskich. W wyniku kolejnego ostrzału znowu wystąpiła awaria. Zachód drży, ludzie wykupują w aptekach płyn Lugola.

Rosjanie w wojnie w Ukrainie nie cofają się przed niczym. Regularnie dochodzi do ludobójstwa, cywile cierpią straszliwie, a i przed wywołaniem klęski żywiołowej żołnierze się nie cofną. Regularnie, z czyjegoś rozkazu, ostrzeliwują elektrownie atomowe na terenie Ukrainy.

W wyniku rosyjskiego ostrzału została uszkodzona linia przesyłowa wysokiego napięcia Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej

- podał w czwartek Enerhoatom, ukraiński koncern państwowy obejmujący wszystkie cztery elektrownie atomowe w kraju.

Awaria elektrowni atomowej w Ukrainie

Historia Czarnobyla najwyraźniej niczego Rosji nie nauczyła. Katastrofa nuklearna przyniosłaby niesamowicie groźne efekty, ale Rosjanie wydają się nie zwracać na to szczególnej uwagi. Przeciwnie, kolejne elektrownie ciągle stają się ich celem.

Rosja nie ustaje w ostrzale i terrorze na terenie Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Po przejęciu kontroli nad największą elektrownią atomową w Europie agresorzy doprowadzają do kolejnych groźnych prowokacji w pobliżu reaktorów. To nie mieści się w głowie całej cywilizowanej reszcie świata.

"(W środę) 16 marca 2022 r. w wyniku ostrzału wroga uszkodzona została linia przesyłowa wysokiego napięcia (...), przez którą płynie energia elektryczna z Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Tym samym sprawna pozostaje tylko jedna z czterech linii wysokiego napięcia. W konsekwencji moce dwóch czynnych bloków elektrowni zostały zmniejszone" - poinformował Enerhoatom na Telegramie.

Obecnie naprawa linii jest niemożliwa, ponieważ w strefie, w której doszło do uszkodzenia, prowadzone są działania wojenne

– czytamy w komunikacie.

Polska Agencja Atomistyki informowała po niedawnych wybuchach materiałów wybuchowych w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej, że sytuacja radiacyjna nie odbiega od norm sprzed inwazji Rosji. Mimo tego wszyscy drżą przed ewentualną katastrofą jądrową.

logo Tu się dzieje