18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ostateczna decyzja

KONIEC SZCZEPIONEK ASTRA ZENECA!

Emilia Waszczuk
10.05.2021  09:47
Koniec szczepionek Astra Zeneca
Koniec szczepionek Astra Zeneca Fot: Piotr Molecki/East News

Koncern Astra Zeneca, producent szczepionki przeciw COVID-19, traci właśnie gigantyczny kontrakt. Unia Europejska zdecydowała - koniec z preparatem z brytyjsko-szwajcarskiej firmy.

Wybitnie nieprzyjemne działania niepożądane, informacje o zakrzepach i zgonach, a w dodatku koszmarnie długi czas oczekiwania na drugą dawkę - oto Astra Zeneca. Polacy zauważyli, że mogą sami wybrać sobie szczepionkę przeciw COVID-19, więc zaczęli rezygnować ze szczepienia preparatem z Oxfordu. I wszystko wskazuje na to, że w całym kraju szczepionki te znikną. Ba - znikną z całej Europy.

W czerwcu wygasa kontrakt na dostawę szczepionek Astra Zeneca z Unią Europejską. W poniedziałek 10 maja pojawiła się informacja, że Komisja Europejska nie chce kontynuować współpracy z brytyjsko-szwajcarskim koncernem.

Koniec szczepionek Astra Zeneca

Informację o nieprzedłużaniu umowy z Astra Zeneca potwierdził Thierry Breton - komisarz do spraw rynku wewnętrznego. Mężczyzna we francuskim radiu France Inter poinformował, że Unia Europejska nie chce na razie kupować kolejnych szczepionek, jednak nie mówi ostatniego słowa w tej sprawie.

Nie odnowiliśmy zamówienia po czerwcu. Obserwujemy sytuację. Zobaczymy, co będzie się działo. AstraZeneca to bardzo interesująca szczepionka. Została opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego, jest bardzo dobra. Jej przewagą jest prostsza logistyka i niższa temperatura przechowywania

- powiedział Breton (onet.pl).

Unia z jednych szczepionek rezygnuje, innym ufa bardziej i zamawia kolejne. W sobotę zaakceptowany został nowy kontrakt z Pfizer i BioNTech - do Wspólnoty trafić ma kolejnych 1,8 mld dawek preparatu.

Czytaj także
Przeczytaj więcej