18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Atak z zaskoczenia

KRWAWA STRZELANINA NA GRANICY. Nie żyje 27 osób, wielu rannych

30.01.2022  12:15
Strzelanina na granicy
Strzelanina na granicy Fot: Rattanapon Ninlapoom/Shutterstock

Syryjscy żołnierze otworzyli ogień do uzbrojonych przemytników, próbujących dostarczyć narkotyki do Jordanii. Zginęło 27 osób, wielu rannych trafiło do szpitali.

Agencja Reutera poinformowała o krwawej rzezi, do której doszło przy syryjsko-jordańskiej granicy. Grupa kilkudziesięciu przemytników, próbujących przenieść na teren Jordanii paczki z amfetaminą została zaatakowana przez tamtejszą armię.

Według lokalnych mediów jordańscy wojskowi zastawili na Syryjczyków zasadzkę. Gdy dowódcy zauważyli, że osoby te są uzbrojone, wydali rozkaz otworzenia ognia.

Strzelanina w Jordanii

Rzecznicy jordańskiej armii ogłosili sukces, ale jak podkreślają, była to jedna z najbardziej krwawych strzelanin z udziałem przemytników od wielu lat.

Zmiażdżymy żelazną pięścią tych, którzy odważą się myśleć o ingerowaniu w nasze bezpieczeństwo narodowe - piszą wojskowi w oświadczeniu cytowanym przez Reutera.

Władze Jordanii nie ujawniają, w którym miejscu doszło do strzelaniny. Jak informują syryjskie źródła, do konfrontacji mogło dojść w pobliżu miasta Al-Mafrak na północy kraju.

Czytaj także