18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chciała pomóc, nie żyje

Katastrofa samolotu. Walczyli z koronawirusem

Wojciech Kozicki
18.05.2020  09:38
Katastrofa samolotu - wspierali służbę zdrowia, doszło do tragedii
Katastrofa samolotu - wspierali służbę zdrowia, doszło do tragedii Fot: Twitter/PLANES OF LEGEND

Katastrofa lotnicza w Kanadzie. Rozbił się samolot zespołu akrobacyjnego Kanadyjskich Sił Powietrznych "Snowbirds". Niestety, potwierdzono, że jest ofiara śmiertelna. Zginęła rzeczniczka zespołu kpt. Jennifer Casey.

Tragedia i dramat w mieście Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej. Od kilku tygodni zespół akrobacyjny Kanadyjskich Sił Powietrznych "Snowbirds" odbywał pokazowe loty i wykonywał podniebne akrobacje, by podziękować pracownikom służby zdrowia za ich walkę z koronawirusem. Doszło jednak do wypadku.

W niedzielę ok. godziny 15:00 samolot CT-114 rozbił się niedługo po starcie. Spadł w mieście Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej. Mogło dojść do masakry, bo roztrzaskał się tuż przy zabudowaniach gospodarczych i domach, powodując pożar.

Kanadyjskie Siły Powietrzne potwierdziły, że w katastrofie zginęła rzeczniczka zespołu "Snowbirds" kpt. Jennifer Casey. Pilot doznał poważnych obrażeń, ale przeżył i jego życiu nie zagraża obecnie niebezpieczeństwo. Kondolencje rodzinie zmarłej przesłał już premier Kanady Justin Trudeau.

Łączę się w bólu ze wszystkimi Kanadyjczykami po stracie kpt. Casey. Jej bliskim przesyłam najgłębsze kondolencje. Kpt. MacDougallowi życzę natomiast jak najszybszego powrotu do zdrowia – napisał premier na Twitterze.

Katastrofa lotnicza w Kolumbii Brytyjskiej, rozbił się samolot [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze