18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kto drwi z Kima, tego ni ma

Egzekucja w Korei Północnej. Nie mieli litości nawet dla dzieci

Wojciech Kozicki
13.05.2020  15:38
Korea Północna i brutalny wyrok śmierci
Korea Północna i brutalny wyrok śmierci Fot: Facebook/soychile.cl, Pixabay/947051

Życie w Korei Północnej grozi śmiercią. Jak głosi koreańskie powiedzenie, „kto drwi z Kima, tego ni ma”. Media donoszą, że jeden z mieszkańców znieważył Kim Dzong Una nie podporządkowując się jego rozkazom i została wykonana brutalna egzekucja.

Kim Dzong Un jednak żyje i tak jak zapowiadano, dyktator będzie jeszcze bardziej żądny krwi. Media donoszą, że podpadł mu właściciel szybów górniczych, który nie chciał zakupić obligacji skarbowych. Tak się składa, że to ostatnio obowiązek w Korei Północnej i lepiej się nie sprzeciwiać.

Prawo w Korei Północnej i kara śmierci

Znalazł się jednak ryzykant, który odmówił. Efekt? 6 maja w kopali w Pjongjangu zjawili się przedstawiciele władzy i na oczach pracowników aresztowali ich szefa. Wkrótce został stracony „za krytykowanie partii”.

Jak podają media, nie odbył się nawet proces. Już w dniu aresztowania przedsiębiorca pożegnał się z życiem. Następnie reżim przejął jego prywatny sprzęt i szyby górnicze. To jednak nie koniec, bo wojsko dopadło też jego żonę i dwójkę dzieci. Rodzina nieboszczyka wylądowała w obozie pracy, co w Korei Północnej jest wyrokiem okrutniejszym od kary śmierci.

Wkrótce aresztowano nawet teściową skazanego. Protestowała przeciw aresztowaniu córki, więc dołączy do niej w obozie.

logo Tu się dzieje