18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zastrzyk i cierpienie

Potworna kara śmierci. Skazany poczuł piekło za życia

Wojciech Kozicki
30.08.2020  18:20
Kara śmierci w USA - śmiertelny zastrzyk i dawka cierpienia
Kara śmierci w USA - śmiertelny zastrzyk i dawka cierpienia Fot: Kansas Department of Corrections

Kara śmierci w USA i masakra podczas egzekucji. Śmiertelny zastrzyk miał się okazać bezbolesny, ale skazany Wesley Purkey zasmakował piekła jeszcze za życia. Co poszło nie tak?

Kolejna kara śmierci w USA została wykonana, a Wesley Purkey został stracony za swoje zbrodnie. Śmiertelny zastrzyk pentobarbitalu okazał się jednak potężną dawką cierpienia. Podczas sekcji zwłok okazało się, że skazany doznał „ciężkiego, obustronnego ostrego obrzęku płuc" oraz "obrzęku w tchawicy i oskrzelach".

Kara śmierci i cierpienie

Jak wyjaśniają media, oznacza to, że Purkey umierając czuł się dosłownie jakby tonął. Jego tchawica i płuca zostały zalane przez płyn. Eksperci medyczni ocenili, że „to jedno z najboleśniejszych uczuć, jakie można doznać”. Potwierdzono również, że potworna reakcja organizmu na zastrzyk nastąpiła, gdy zwyrodnialec jeszcze żył.

Wesley Purkey - morderca jak z horroru

Purkey to diabeł wcielony. W 1998 roku porwał i zgwałcił 16-letnią Jennifer Long. Zgwałcił ją, poćwiartował piłą łańcuchową i próbował spalić zwłoki. Finalnie wrzucił jej szczątki do szamba w Clearwater w Kansas. Na tym jednak nie koniec, bo w tym samym roku mężczyzna zabił młotkiem 80-letnią Mary Bales. Przyznał się do obu zbrodni, a przed wykonaniem egzekucji wyraził żal za swoje czyny. Jako ostatni posiłek zjadł ciasto orzechowe.

Zaciągnął nastolatkę do swojego samochodu przed supermarketem. Zawiózł ją do domu, gdzie dokonał gwałtu i zadźgał ją na śmierć – przypomina „Mirror”.

68- letni Purkey cierpiał na demencję i chorobę Alzheimera. W noc przed egzekucją twierdził, że w nadchodzących wyborach prezydenckich będzie głosować na Billa Clintona.

Zagłosuj

Czy jesteś za karą śmierci w przypadku morderstwa?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze