18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jest wielu rannych

KATASTROFA KOLEJKI GÓRSKIEJ! Pociągi się zderzyły

11.08.2022  19:49
Katastrofa kolejki górskiej w Niemczech
Katastrofa kolejki górskiej w Niemczech Fot: Planeta

Tragiczny dzień w parku rozrywki w Niemczech. Zaledwie tydzień po śmierci kobiety, która wypadła z kolejki górskiej doszło do katastrofy na podobnym obiekcie.

Katastrofa w parku rozrywki Legoland w Guenzburgu w Niemczech. W czwartek doszło tam do zderzenia dwóch pociągów kolejki górskiej. Jest wielu rannych, część ciężko. Szczęśliwie nie ma ofiar śmiertelnych.

Jak donosi Bild, rannych jest 31 osób, z czego 15 ciężko. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala. Wcześniej informowano o 34 poszkodowanych.

Katastrofa kolejki górskiej w Niemczech

Na miejsce wysłano służby medyczne i straż pożarną, do transportu rannych użyto trzech śmigłowców.

Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną tragicznego wypadku. Do zderzenia pociągów doszło w okolicach stacji "Feuerdrache". Jedna z kolejek mocno zahamowała, wtedy druga na nią wpadła.

Przed tygodniem w innym parku rozrywki w Niemczech, w Klotten, doszło do śmiertelnego wypadku. 57-letnia kobieta wypadła tam z wagonika kolejki górskiej. Zmarła w wyniku poniesionych obrażeń.