18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dupo w ogniu, potężny wybuch

Katastrofa kolejowa! Całemu miastu grozi pożar! [WIDEO]

Wojciech Kozicki
10.09.2019  21:21
Ogień w Dupo - czy katastrofa kolejowa to zagrożenie dla miasta?
Ogień w Dupo - czy katastrofa kolejowa to zagrożenie dla miasta? Fot: Facebook

Katastrofa kolejowa w USA. Nieopodal Dupo w Illinois wykoleił się pociąg, a wagony stanęły w ogniu. W mediach można oglądać nagrania z katastrofy, które wyglądają jak sceny z filmu katastroficznego. Czy miastu grozi pożar?

Wykolejenie pociągu w Dupo w USA. Wagony cysterny wywróciły się, co spowodowało potężny wybuch i pożar, z którym walczą obecnie służby. Amerykańskie media podają, że słup czarnego dymu jest widoczny z wielu kilometrów.

Katastrofa kolejowa w Dupo w USA

Mirror.co.uk informuje, że okoliczne domy zostały ewakuowane, a ludzie znajdują się w schronach. Burmistrz Dupo poinformował media, że zamknięto także pobliskie liceum, a uczniowie zostali przewiezieni w bezpieczne miejsce.

Wciąż nie ustalono jaka była bezpośrednia przyczyna wybuchu wagonów. Służby robią co mogą, by ogień nie rozprzestrzenił się na pobliskie budynki. Wiadomo już, że część Dupo zostanie bez prądu, bo ogień jest niebezpiecznie blisko linii wysokiego napięcia i strażacy muszą odciąć dopływ energii elektrycznej. Southwest Illinois Fire Incidents podaje, że w cysternach znajdował się etanol.

Wykoleił się pociąg w USA - walka z pożarem - WIDEO:

logo Tu się dzieje