18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Masakra na Alasce, wiele ofiar

Katastrofa lotnicza. Miliarder nie żyje

Wojciech Kozicki
29.03.2021  08:29
Petr Kellner nie żyje. Katastrofa śmigłowca
Petr Kellner nie żyje. Katastrofa śmigłowca Fot: Planeta.pl

Czeski miliarder Petr Kellner nie żyje. Agencja Associated Press podała, że zginął w katastrofie helikoptera na Alasce. Jaka była przyczyna katastrofy?

Petr Kellner, czyli słynny czeski miliarder i najbogatszy Czech, nie żyje. Poniósł śmierć w katastrofie helikoptera na Alasce. Jak ujawniają media, w tragedii, do której doszło w sobotę, zginęło w sumie 5 osób. Przyczyna wypadku nie jest znana, okoliczności dramatu są wciąż wyjaśniane. The New York Times podaje, że maszyna rozbiła się w pobliżu lodowca Knik, a do wypadku doszło podczas wycieczki heliskiingowej.

Petr Kellner nie żyje. Katastrofa śmigłowca

Agencja Associated Press podaje, że helikopter transportował grupę osób do górskiego kurortu Todrillo Mountain Lodge na Alasce. Zginął wspomniany 56-letni miliarder oraz 50-letni Czech, 52-letni mieszkaniec Kolorado, 33-letni pilot i 36-letni pracownik kurortu. Pojawiają się informacje, że jedna osoba przeżyła katastrofę, trafiła do szpitala, a jej stan jest stabilny.

Petr Kellner był właścicielem grupy inwestycyjnej PPF. Według magazynu "Forbes" był najbogatszym Czechem, a jego majątek wyliczano na kilkanaście miliardów dolarów. Niektórzy czescy dziennikarze powątpiewają w te szacunki i twierdzą, że majątek miliardera był znacznie mniejszy – podaje RMF FM.

Wartość majątku 56-letniego Kellnera szacowana jest na 17,5 mld dolarów. Miliarder zginął wraz z innym czeskim narciarzem Benjaminem Larochaix, dwoma przewodnikami oraz pilotem helikoptera Airbus AS350 B3 - informuje Onet.pl

Czytaj także
Przeczytaj więcej