18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Nikt nie miał szans przeżyć"

Katastrofa samolotu. Spadł na domy mieszkalne [WIDEO]

Wojciech Kozicki
12.10.2021  08:00
Katastrofa lotnicza w USA. Samolot spadł na domy mieszkalne [WIDEO]
Katastrofa lotnicza w USA. Samolot spadł na domy mieszkalne [WIDEO] Fot: Planeta.pl

Katastrofa lotnicza w USA. Rozbił się niewielki samolot pasażerski, który spadł na domy w gęsto zaludnionym przedmieściu. Jak na razie potwierdzono 2 ofiary śmiertelne i bardzo duże zniszczenia materialne.

Dramatyczny wypadek lotniczy w USA. Dwusilnikowy samolot Cessna C340 w poniedziałek rozbił się na gęsto zaludnionym przedmieściu San Diego. Maszyna spadła na osiedle w Santee, podmiejskiej dzielnicy zamieszkałej przez ok. 50 tys. osób. Straty materialne są ogromne. Potwierdzono również, że co najmniej 2 osoby zostały ranne i zostały hospitalizowane z powodu poparzeń, a 2 zginęły. Służby podejrzewają, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.

Katastrofa lotnicza w USA. Dramat w San Diego

Jak podaje USA Today, 2 domy zostały całkowicie zniszczone, a 3 są poważnie uszkodzone. Na szczęście jeden ze zniszczonych domów był pusty, bo sprzedano go miesiąc temu. Ogień pochłonął też kilka samochodów, w tym ciężarówkę dostawczą firmy UPS, której kierowca okazał się jedną z ofiar śmiertelnych.

Jak na razie nie udało się ustalić skąd wystartował samolot i ile osób znajdowało się na pokładzie. Służby twierdzą, że nikt nie miał szans na przeżycie takiego uderzenia. Świadkowie opisują też jak para emerytów była wyciąga przez okno z płonącego budynku, a ich pies zginął w ogniu.

Jak powiedział w telewizji NBC 7 jeden ze świadków, sąsiedzi zdołali w ostatniej chwili wyciągnąć z płonącego domu jego matkę i ojczyma – informuje Polsat News.

Nie wiadomo jaka była przyczyna katastrofy. Eksperci z Federalnej Agencji ds. Lotnictwa (FAA) i Krajowego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) wszczęli dochodzenie w celu ustalenia przyczyn katastrofy. Amerykańskie media piszą nieoficjalnie, że był to prywatny samolot lecący prawdopodobnie z Yumy na lotnisko Montgomery-Gibbs Executive Airport w San Diego.

Służby przypominają, że to nie pierwszy taki wypadek w San Diego. 10 lat temu samolot również uderzył w zamieszkałe osiedle. W 2015 roku spadł kolejny samolot, uderzając w zaludniony teren.