18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Boeing i awaryjne lądowanie

Katastrofa lotnicza. Samolot spadł do oceanu

Wojciech Kozicki
02.07.2021  16:52
Towarowy samolot Boeing 737 spadł do oceanu. Nie ma ofiar śmiertelnych
Towarowy samolot Boeing 737 spadł do oceanu. Nie ma ofiar śmiertelnych Fot: Planeta.pl

Katastrofa lotnicza na Hawajach. Samolot Boeing 737 spadł do oceanu nieopodal Honolulu. W mediach pojawiły się doniesienia jaka była przyczyna katastrofa. Był to samolot transportowy, nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Towarowy samolot Boeing 737 spadł do oceanu nieopodal Honolulu w pobliżu West Oahu na Hawajach. Jak podaje telewizja CNBC, przyczyną katastrofy mogła być awaria silników. Na pokładzie samolotu było dwóch członków załogi. W internecie udostępniono grafikę, na której widać trasę lotu Boeinga na radarze. FAA i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu wyjaśniają przyczynę awarii samolotu i rozpoczęły dochodzenie.

Katastrofa lotnicza. Samolot cargo spadł do oceanu

Jak nieoficjalnie podają media, piloci próbowali wrócić na lotnisko. Federalna Administracja Lotnictwa potwierdza, że samolot cargo Boeing 737 z dwoma osobami na pokładzie wykonał awaryjne lądowanie. Obaj piloci zostali uratowani przez straż przybrzeżną. Jeden z nich został przetransportowany samolotem do szpitala Queen's Medical Center. Drugiego doprowadzono na brzeg łodzią ratowniczą.

Piloci zgłosili problemy z silnikiem i próbowali wrócić do Honolulu, kiedy zostali zmuszeni do lądowania na wodzie – informuje FAA. (Radio ZET)

Czytaj także
Przeczytaj więcej