18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramatyczne doniesienia

Katastrofa samolotu! Rozbił się podczas lądowania, są ofiary

13.09.2021  08:09
Rozbił się samolot pasażerski
Rozbił się samolot pasażerski Fot: Planeta.pl

Samolot pasażerski L-410 rozbił się podczas lądowania awaryjnego w tajdze w obwodzie irkuckim. Na pokładzie znajdowało się 16 osób. Rosyjska agencja TASS informuje o czterech ofiarach śmiertelnych.

Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało o czterech ofiarach śmiertelnych katastrofy samolotu pasażerskiego linii "Aeroserwis". Maszyna rozbiła się w obwodzie irkuckim, kilka kilometrów od celu.

Zginęli trzej pasażerowie i jeden pilot. Drugi pilot jest w szoku - informuje TASS.

Pozostałych 12 pasażerów odniosło liczne obrażenia, głównie złamania. Część podróżujących wyszła z samolotu o własnych siłach, dwóch wymagało uwolnienia z wraku.

Samolot rozbił się w Rosji

Według wstępnych ustaleń przyczyną awaryjnego lądowania mogło być uszkodzenie silnika lub błąd załogi spowodowany mgłą. Piloci na chwilę przed rozbiciem nadali sygnał SOS. Sygnalizator awaryjny pomógł w namierzeniu szczątków maszyny.

Jak przekazał dyrektor "Aeroserwisu" w rozmowie z TASS, samolot został wyprodukowany siedem lat temu. Przed startem pomyślnie przeszedł badania techniczne.

Czytaj także
Przeczytaj więcej