18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Airbus spadł na miasto

Katastrofa samolotu w Pakistanie [WIDEO]

Wojciech Kozicki
23.05.2020  13:26
Samolot rozbił się w Pakistanie. Rośnie liczba ofiar
Samolot rozbił się w Pakistanie. Rośnie liczba ofiar Fot: Twitter/BNO News

Katastrofa samolotu w Karaczi w Pakistanie wstrząsnęła światem. Poinformowano, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła. W sieci pojawiło się też nagranie wideo z momentu katastrofy samolotu.

W piątek doszło katastrofy samolotu pakistańskich linii lotniczych PIA. Poinformowano, że bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 97 osób. Wiadomo natomiast, że 2 osoby przeżyły katastrofę.

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji, czy są jakieś ofiary poza pasażerami i załogą samolotu. Służby nie wykluczają, że ktoś na ziemi mógł zginąć, ponieważ maszyna rozbiła się w gęsto zaludnionej dzielnicy nieopodal międzynarodowego lotniska Dźinnaha w Karaczi.

Wideo z katastrofy samolotu

W sieci ukazało się nagranie wideo, na którym widać jak Airbus 321 Pakistańskich Międzynarodowych Linii Lotniczych spada i rozbija się na zabudowanym terenie. Z oddali można dostrzec potężny wybuch i ogień. W innym udostępnionym nagraniu można posłuchać ostatniej rozmowy pilota z wieżą kontroli lotów.

Według pakistańskiego urzędu lotnictwa cywilnego CAA, tuż przed zerwaniem kontaktu radiowego z wieżą kontroli lotów pilot zgłaszał, że jeden z silników stracił moc i poprosił o awaryjne lądowanie – podaje radiozet.pl. 

Katastrofa samolotu w Pakistanie [WIDEO]

Zagłosuj

Lubisz latać samolotem?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze