18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ukraina wydała komunikat

Sensacyjne doniesienia! Ukraiński samolot jednak zestrzelony?

Emilia Waszczuk
09.01.2020  10:31
Sensacyjne doniesienia! Ukraiński samolot jednak zestrzelony?

Szokujące doniesienia napływają z Ukrainy. Rada Bezpieczeństwa podejrzewa, że katastrofa samolotu w Teheranie nie była wypadkiem!

Rada Bezpieczeństwa Ukrainy wydała sensacyjny i jednocześnie przerażający komunikat. Jej sekretarz poinformował, że podejrzewają zestrzelenie samolotu Ukrainian Internatoional Airlines, który w środę rozbił się w Teheranie.

W katastrofie Boeinga zginęło 176 osób. Już chwilę po wypadku donoszono, że maszyna mogła zostać pomyłkowo zestrzelona przez siły Irańskie - kilka godzin wcześniej sami zaatakowali bazy wojskowe USA, spodziewali się więc odwetu.

Szukamy odłamków rakiety

Iran od razu zapowiedział, że nie przekaże "swoim wrogom" czarnych skrzynek i zaledwie kilkanaście godzin po tragedii, udostępnił wstępny raport o jej przyczynach. Zdaje się, że nie dowierza mu Ukraina. Podali właśnie, że będą szukać fragmentów rosyjskiej rakiety!

Nasi śledczy będą szukać odłamków rosyjskiej rakiety przeciwlotniczej na miejscu katastrofy samolotu koło Teheranu

- poinformował sekretarz Rady Bezpieczeństwa Ukrainy.

Nasza komisja uzgadnia obecnie z władzami irańskimi kwestię wyjazdu na miejsce katastrofy i zamierza przeprowadzić poszukiwania odłamków rosyjskiej rakiety Tor zgodnie z danymi, które opublikowano w internecie - powiedział Oleksij Daniłow. - Badane są różne wersje nieoczekiwanego upadku samolotu. Wśród głównych jest zestrzelenie samolotu.

Czy to tylko podejrzenia, czy strona ukraińska znalazła wstępne dowody na zamach?

Przeczytaj więcej
Komentarze