18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Płonący pociąg"

Katastrofa w Meksyku! "Wybuch, miasto w ogniu"

Wojciech Kozicki
21.10.2022  09:50
Katastrofa w Meksyku! "Wybuch, pociąg w ogniu, miasto płonie"
Katastrofa w Meksyku! "Wybuch, pociąg w ogniu, miasto płonie" Fot: LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER/East News

Katastrofa w Meksyku i wielki wybuch! W internecie pojawiły się nagrania wideo ukazujące płonącą linię kolejową i domy w Aguascalientes. Eksplodowała ciężarówka z paliwem. Uderzyła w jadący pociąg?

Dramat i katastrofa w Meksyku. Miasto Aguascalientes spowijają chmury czarnego dymu. Na jednym z nagrań wideo widać pociąg towarowy pędzący w płomieniach. Wiele domów i samochód spłonęło, a służby ewakuowały ponad 1500 osób. Na miejscu działa ponad 200 strażaków.

Wybuch paliwa w Meksyku. Rozpętało się piekło

Wstępnie ustalono, że ciężarówka przewożąca paliwo zderzyła się z pociągiem. Niektóre media podają jednak, że pojazd uderzył w wiadukt. Państwowa firma naftowa Pemex zaprzecza, że to jej ciężarówka.

Reuters podaje, że jak na razie nie potwierdzono żadnej ofiary śmiertelnej. Wiadomo jednak, że wiele osób zostało hospitalizowanych. Kierowca ciężarówki przeżył i został aresztowany.

W transmisji na żywo na profilu burmistrza Leo Montañeza jest mowa o 300 domach w rejonie katastrofy, z których 120 zostało uszkodzonych – podaje Polsat News.

Katastrofa w Meksyku. wybuch ciężarówki z paliwem [WIDEO]

Czytaj także