18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ludzie nie żyją

Katastrofa lotnicza. SAMOLOTY ZDERZYŁY SIĘ W POWIETRZU

08.01.2021  16:39
Zderzenie samolotów. Katastrofa w Rosji
Zderzenie samolotów. Katastrofa w Rosji Fot: Planeta.pl

Katastrofa lotnicza w Rosji. Nad lotniskiem w Petersburgu zderzyły się dwa niewielkie samoloty. Są ofiary śmiertelne.

Do straszliwej tragedii doszło w piątek w rejonie Petersburga w Rosji. Chwilę po starcie niewielkiego samolotu Piper Cherokee, maszyna spadła na ziemię. W wyniku wypadku zginął pilot i dwoje pasażerów.

Piper Cherokee wzniósł się w powietrze zaledwie minutę po starcie innego niewielkiego samolotu - Cessna-150. Maszyny zderzyły się ze sobą w powietrzu. Jedna z nich spadła, pilotowi drugiej udało się wylądować na lotnisku.

Zderzenie samolotów w Petersburgu. Są ofiary śmiertelne

Po wypadku w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, jakoby jedną z ofiar śmiertelnych było dziecko. Służby prasowe ministerstwa do spraw sytuacji nadzwyczajnych zdementowały te doniesienia. Zapewniają, że na pokładzie Pipera Cherokee nie było dzieci.

Początkowo podawano, że pilot Cessny nie odniósł żadnych obrażeń w wypadku. Później ujawniono jednak, że mężczyzna został przetransportowany do szpitala. W sprawie katastrofy śledztwo wszczął Rosyjski Komitet Śledczy.

Przeczytaj więcej
Komentarze