18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat przy lądowaniu

Katastrofa samolotu! Są ofiary śmiertelne

Wojciech Kozicki
13.03.2021  15:02
Kazachstan. Katastrofa lotnicza, rozbił się samolot. Szokujące WIDEO
Kazachstan. Katastrofa lotnicza, rozbił się samolot. Szokujące WIDEO Fot: Planeta

Katastrofa lotnicza w Kazachstanie. Rozbił się samolot wojskowy i niestety, podano pierwsze informacje o liczbie ofiar śmiertelnych. Jaka była przyczyna katastrofy?

Kazachstan i katastrofa lotnicza. Lekki samolot transportowy typu An-26 rozbił się na lotnisku w Ałmaty. Do tragedii doszło o godz. 17:20 czasu miejscowego (godz. 12:20 w Polsce) podczas lądowania, co potwierdziło kierownictwo międzynarodowego lotniska w Ałmaty.

Kazachstan. Katastrofa lotnicza, rozbił się samolot. Szokujące WIDEO

Wiadomo już, że samolot leciał z lotniska w stolicy kraju Nur-Sułtanie do Ałmaty. Na jego pokładzie znajdowało się w sumie 6 osób. Służby ratownicze bardzo szybko zjawiły się na miejscu katastrofy, ale udało się uratować jedynie 2 osoby.

W internecie udostępniono już nagranie wideo, na którym widać miejsce katastrofy samolotu. Widoczny jest wrak samolotu i unoszący się z niego dym. Przyczyna wypadku nie jest znana, ale stara się ustalić ją Komitet Bezpieczeństwa Narodowego Kazachstanu.

Według wstępnych informacji niewielki samolot transportowy rozbił się na końcu pasa startowego. Maszyna miała należeć do Służby Granicznej Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego Kazachstanu. Dwóch mężczyzn, których uratowano, trafiło do szpitala – podaje Polsat News.

Czytaj także
Przeczytaj więcej