18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dla ochotników

Każdy może walczyć za Ukrainę. Tworzy się LEGION CUDZOZIEMSKI

27.02.2022  17:40
Tworzy się Legion Cudzoziemski dla Ukrainy
Tworzy się Legion Cudzoziemski dla Ukrainy Fot: Jakub Kamiński/East News

Ukraina dzielnie broni się od czterech dni przed rosyjską agresją. Jeśli ktoś chce jej pomóc zbrojnie, teraz będzie mógł to zrobić. Prezydent Zełenski ogłasza powstanie Legionu Cudzoziemskiego.

Zachód pomaga Ukrainie jak tylko może, w obliczu rosyjskiej agresji. Wysłanie armii byłoby jednak jednoznaczne z wypowiedzeniem wojny Rosji, na co większość państw nie jest gotowa. Wychodząc jednak naprzeciw ochotnikom, powstaje obecnie Legion Cudzoziemski.

Ukraina zdecydowała się na stworzenie "międzynarodowego" Legionu Cudzoziemskiego dla ochotników zza granicy. O tym wszystkim oficjalnie poinformował dziś ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski.

Tworzy się Legion Cudzoziemski dla Ukrainy

Legion taki będzie działał w ramach sił obrony terytorialnej. Zełenski zapraszał do niego tych, którzy chcą "przyłączyć się do oporu wobec rosyjskiego okupanta i obrony bezpieczeństwa światowego".

Będzie to kluczowy dowód waszego wsparcia dla naszego kraju

zaznaczył prezydent Ukrainy.

Chętni mogą zgłaszać się do attaché ds. wojskowych ambasad Ukrainy w swoich krajach. Prezydent Ukrainy robi wszystko, by zapobiec dalszemu rozlewowi krwi. Obecnie widząc, że atakowani są również cywile, chwyta się możliwości pomocy z każdej strony.

Rosjanie atakują tereny, na których nie ma żadnej infrastruktury wojskowej. Okupanci atakują wszystko, w tym karetki pogotowia 

- powiedział Zełenski.

Jak przekazał doradca Zełeńskiego Oleksij Arestowycz, od rana pojawiło się bardzo wielu chętnych do dołączenia do takich formacji. "Starczy na dwa oddziały" - dowiadujemy się oficjalnie. 

Utworzono Legię Cudzoziemską z ochotników z innych krajów, których jest bardzo wielu

- przekazał Arestowycz. Wciąż można zgłaszać się na ochotnika.

Myślicie, że faktycznie nadejdzie dla nich pomoc aż tak wielkich rozmiarów, jak decyzja o poświęceniu własnego życia?

logo Tu się dzieje