18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus do pokonania

Kiedy koniec pandemii? DOBRE WIADOMOŚCI z Chin!

Wojciech Kozicki
23.03.2020  13:00
Chiny kontra koronawirus - nowe i aktualne informacje o epidemii
Chiny kontra koronawirus - nowe i aktualne informacje o epidemii Fot: Facebook/Anadolu Agency

Pandemia koronawirusa to przeciwnik, którego można pokonać? Sytuacja w Chinach poprawia się, a z Azji napływają kolejne dobre wiadomości. To kolejna doba, gdy w tym kraju nie zostały odnotowane nowe przypadki COVID-19.

Kiedy koniec pandemii koronawirusa? Chiński epidemiolog ma DOBRE WIADOMOŚCI! Te prognozy wydają się bardzo realne, bo liczba chorych w Chinach nie wzrasta. Tamtejsze media donoszą, że minęła czwarta doba, gdy w kraju nie odnotowano nowych przypadków SARS-CoV-2. Także Wuhan, gdzie zaczęła się epidemia, wydaje się wracać do normalności, otwierane są tam sklepy i po złożeniu wniosku, można nawet wyjechać z miasta. W Szanghaju obniżono poziom alertu epidemicznego z najwyższego stopnia na poziom drugi.

Koronawirus - epidemia w Chinach

Globalnews.ca zwraca uwagę, że chińskie władze nie wliczają do wspomnianych statystyk osób, które przywiozły wirusa z zagranicy. Takich przypadków w niedzielę odnotowano 46, a w sobotę 41. Naukowcy z Azji ostrzegają, że prawdopodobnie nadciąga druga fala koronawirusa, która ma być „gorsza od tsunami”. Ich zdaniem pandemia może zostać powstrzymana, ale konieczne są surowe restrykcje i odpowiedzialność ludzi na całym świecie.

W Chinach wciąż umierają osoby chore na koronawirusa. Jak podaje aa.com.tr, w piątek zmarło kolejnych 7 pacjentów, a liczba ofiar sięgnęła 3255 osb. Łącznie w Chinach na koronawirusa zachorowało 81304. W wielu miejscach zamykane są jednak szpitale tymczasowe, a z ulic znikają punkty kontroli zdrowia.

W poniedziałek w Wuhan niewielkie grupy Chińczyków po raz pierwszy od wielu tygodni wybrały się na spacer i na zakupy. W weekend do Wuhan przyjechał pierwszy od dawna pociąg i przywiózł ponad 1000 robotników.

logo Tu się dzieje