18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Określone warunki"

Kiedy koniec wojny w Ukrainie? PADŁA DATA

Wojciech Kozicki
14.10.2022  11:21
Kiedy koniec wojny w Ukrainie? PADŁA DATA
Kiedy koniec wojny w Ukrainie? PADŁA DATA Fot: Jakub Kaminski/East News

Kiedy koniec wojny w Ukrainie? Padła DATA! Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, ujawnił do kiedy może zakończyć się konflikt militarny na ukraińskim terytorium.

Wojna w Ukrainie trwa, nie słabnie ukraińska kontrofensywa, a Rosjanie ponoszą bolesne straty w ludziach. Kiedy w takim razie spodziewany jest koniec wojny? Głos w sprawie zabrał Mychajło Podolak. Prognozuje, że „jeśli wszystko pójdzie dobrze, wojna może zakończyć się już zimą tego roku lub wiosną 2023 roku”.

Koniec wojny na Ukrainie. Ukraińskie prognozy kontra plany Putina

Podolak w rozmowie z niemieckim „Bild” zapowiada koniec wojny nawet w zimie, ale muszą zostać spełnione konkretne warunki. Doradca prezydenta Ukrainy uważa, że pokonanie Putina będzie możliwe jeśli sprzyjać będą "opinie w Europie oraz chęć pokonania Rosji i dostarczenia broni Ukrainie".

Jesteśmy świadomi, że nie może to nastąpić z dnia na dzień. Nawet jeśli dziś zdecydujemy, że potrzebujemy określonej ilości broni, nie oznacza to, że jutro będzie ona w magazynie, a pojutrze - na polu bitwy.To także kwestia tego, czy Ukraina jest gotowa do zwycięstwa, a jest. Ukraina jest gotowa do zwycięstwa. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wojna może zakończyć się zimą lub wiosną 2023 roku – powiedział Mychajło Podolak w rozmowie z „Bildem”.

Putin nie podziela tej opinii. Zapowiedział, że jesienią Rosja rozpocznie „nowy etap wojny”.

Czytaj także