18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zaskakujące słowa dyktatora

KIEDY KONIEC WOJNY? Putin zdradza swoje plany

Emilia Waszczuk
01.07.2022  12:25
Putin mówi o zakończeniu wojny w Ukrainie. Kiedy koniec rzezi?
Putin mówi o zakończeniu wojny w Ukrainie. Kiedy koniec rzezi? Fot: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Kiedy skończy się krwawa wojna w Ukrainie? Głos w sprawie zabrał sam Władimir Putin. Co ciekawe, dyktator twierdzi, że inwazja toczy się dokładnie tak, jak planował.

Władimir Putin będzie ciągnął wojnę tak długo, aż wymęczy Ukraińców i dopnie swego? A może już planuje powolne wycofywanie swych wojsk z zaatakowanych terenów? Jakie ma plany? Nad tym głowi się calutki świat. Teraz dziennikarze spytali o to samego dyktatora.

Wiemy już, kiedy wojnę chciałaby zakończyć strona Ukraińska. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby natychmiastowe zawieszenie broni, na to jednak nie ma większych nadziei. Liczą więc, że uda się rozwiązać sprawę przed nadejściem zimy. Co z Rosjanami?

Putin przerywa milczenie. Zdradza cel wojny

"Specjalna operacja" w Ukrainie, jak nazywają inwazję przedstawiciele Kremla i rosyjscy propagandziści, miała trwać kilka dni. Władimir Putin wymarzył sobie błyskawiczny podbój Kijowa i obalenie władz, po czym przejęcie rządów w podbitym państwie. Nie wyszło.

Teraz prezydent Rosji w rozmowie z dziennikarzami oznajmił, że działania armii rosyjskiej w Ukrainie odbywają się wedle planu, nie ma żadnych opóźnień, brak problemów i nieprzewidzianych sytuacji. -  Prace przebiegają spokojnie i rytmicznie. Oddziały posuwają się i docierają do tych punktów, które są wyznaczone jako zadania na pewnych etapach tej pracy bojowej - oznajmił dyktator.

Poinformował również, że wcale nie podbija Ukrainy, ba, on nie prowadzi wojny, a akcję ratowniczą. Jego celem jest "wyzwolenie Donbasu, obrona żyjących tam ludzi i stworzenie im odpowiednich warunków, jednocześnie gwarantujących bezpieczeństwo całej Rosji" - donosi TASS.

Kiedy koniec wojny?

Władimir Putin pytany był także o to, jak długo planuje prowadzić ową "operację specjalną". Na to pytanie odpowiedzieć wprost nie chciał. Wymijająco oznajmił, że wszystko zależeć będzie od wielu czynników.

Nie ma potrzeby mówić o żadnych terminach. Nigdy o tym nie mówię, bo to jest życie i to są realne rzeczy. Nie można tego wciskać w żadne deadline'y. Wiąże się to z intensywnością działań bojowych, która jest bezpośrednio związana z potencjalnymi ofiarami. Musimy przede wszystkim myśleć o ochronie życia naszych chłopaków

- powiedział rosyjski dyktator.