18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ogrom tragedii

Kierowca autokaru z Chorwacji nie żyje. Zmarł w szpitalu

06.08.2022  21:27
Nie żyje kierowca autokaru z Chorwacji
Nie żyje kierowca autokaru z Chorwacji Fot: NewAfrica/Shustterstock

Kierowca autokaru, który wiózł pielgrzymów do Medjugorje nie żyje. Mężczyzna, który prawdopodobnie zasnął za kierownicą doznał ciężkich obrażeń i zmarł w szpitalu. Tragedia ta wciąż nie mieści się w głowie.

Nie żyje kierowca autokaru, który uległ przerażającemu wypadkowi w Chorwacji. Do tragedii doszło nad ranem 6 sierpnia 2022. Polski autobus wpadł do rowu. 12 osób nie przeżyło wypadku, ponad 30 jest ciężko rannych. 

Z uwagi na to, że wiele rodzin osób znajdujących się w autokarze wciąż nie otrzymało informacji o losie swoich bliskich, MSZ uruchomiło specjalną infolinię. Informacje o poszkodowanych w wypadku można uzyskać pod chorwackim numerem telefonu: +385 148 99 414.

Nie żyje kierowca autokaru z Chorwacji

Z godziny na godzinę pojawia się coraz więcej informacji o osobach poszkodowanych w wypadku autokaru. Chorwackie służby zajmują się wszystkim w najwyższym możliwym stopniu mobilizacji.

Chciałbym złożyć kondolencje rodzinom ofiar śmiertelnych wypadku, wśród których znalazł się także kierowca polskiego autokaru

- powiedział w telewizji HRT Josip Mataija, komendant policji drogowej Chorwacji.

"Inspekcja miejsca wypadku została zakończona, wrak autokaru został usunięty, a ruch na autostradzie przywrócony" - przekazał Mataija. Jak dodał, "potrzebne jest teraz śledztwo, które zbada i jasno określi przyczynę tej tragedii".

Współczujemy rodzinom ofiar.

uruchomiło specjalną infolinię. Informacje o poszkodowanych w wypadku można uzyskać pod chorwackim numerem telefonu: +385 148 99 414.