18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wojna wisi na włosku

Kijów upadnie w 72 godziny. Straszne słowa generała

07.02.2022  08:22
Kijów upadnie w 72 godziny!
Kijów upadnie w 72 godziny! Fot: AP/Associated Press/East News

Kijów w razie ataku rosyjskich sił zbrojnych upadłoby w zaledwie 72 godziny. Takie prognozy generała USA w czasie, kiedy wojna wisi na włosku, przerażają. Stoimy w obliczu międzynarodowej klęski.

To nie są pierwsze doniesienia o ewentualnej wojnie Rosji z Ukrainą. Jak się okazuje, zdaniem amerykańskich specjalistów konflikt zbrojny może wybuchnąć dosłownie w każdej chwili.

Co gorsza, gdy już do niego dojdzie, Kijów nie ma żadnych szans. Fox News amerykańska stacja informacyjna powiadomiła opinię publiczną o nieoficjalnych wspólnych wnioskach dotyczących konfliktu Rosja-Ukraina.

Kijów upadnie w 72 godziny!

Podczas spotkania m.in. z senatorami USA ustalono, że gdyby Rosja uderzyła w Ukrainę, istnieje prawdopodobieństwo, że Kijów mógłby upaść w ciągu zaledwie 72 godzin, czyli w trzy dni. Oszacowano, że mogłoby wówczas zginąć 15 tys. Ukraińców i 4 tys. Rosjan.

Sprawa zaognia się z każdym dniem, a Polacy, jako bezpośredni sąsiedzi Ukrainy również z niepokojem spoglądają na Wschód. Gdyby Rosja uderzyła na ów kraj z sukcesem militarnym, Ukraina byłaby od tego momentu tzw. państwem związkowym Rosji, zaraz obok Białorusi. Obywatele, którzy są proukraińscy, mieliby trafić do obozów, lub być prześladowani przez służby.

Takie przewidywania są nie tylko przerażające, ale niestety również bardzo prawdopodobne. Czujecie realne zagrożenie ze strony władz rosyjskich? Jeśli w konflikt wmiesza się USA, mogłoby dojść nawet do światowego konfliktu zbrojnego. Jakby pandemii było nam mało...

Czytaj także